View Single Post
Staro 15.11.2012., 20:10   #9
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Ajde pokreni prime95 ili neki stress test i upali cpu-z i napravi screen shot da se vidi frekvencija i naponi na CPU. Lako moguće da ti je napon stavljen previsoko ili da ti ploča prilično overvolta. Onda stavi frekvenciju za koju misliš da ti odgovara ili pak stavi sve na default (što je daleko najbolja opcija s obzirom koje napajanje imaš + HD4850 koja nije mali potrošač) te spuštaj napon na najnižu vrijednost da komp bude stabilan dok vrti prime ili neki stress test. Tako ćeš dobit najniže temperature bez da mijenjaš hladnjak. Ako i dalje ne bude dosta onda mijenjaj hladnjak i što već. Također kad sve naštimaš upali C'n'C i u BIOS-u i u OS-u (pod power managment negdje staviš da automatski mijenja frekvenciju) da ti komp u idleu ne troši struju bezveze i ne grije se i buči. Meni CnC radi najnormalnije i na OC-anom CPU sa 2.0 na 2.5 GHz i u idleu je tih i ne grije se, dok kad neš pokrenem radi na najvišem taktu bez problema.
Također ako sam dobro skužio ti imaš ukupno 3 venta koja izvlače zrak (ne računajući napajanje)? Stavi barem jedan od njih na prednju stranicu dolje (ispred diskova obično) da ti uvlači zrak u kučište, i napravi barem nekakav cable managment (imaš hrpu primjera i savjeta kako se to radi u Kejbljving job! temi na forumu. Najčešći setup ventilatora je jedan otraga gore (ispod napajana, ili ako imaš novije kučište sa napajanjem dolje, onda na samo vrhu zadnje stranice) koji izvlači zrak i jedan naprijed dolje (na prednjoj stranici) koji uvlači hladan zrak u kućište.

Ako imaš novca definitivno novo napajanje, ne zbog temperatura koliko zbog sigurnosti jer ti komponente nisu baš mali potrošači a ovo napajanje koje imaš je smeće...

vratio sam komp na def postavke ali sam ostavio ga otklucanog u 4x. tempperatura u win je 53-55.A ventilatora ukupno imam 5 bez napajanja. Na napajanju imam 2 jedan otraga jedan gore. A ovi su poslozeni tako da su 2 ispod napajanja i jedno na vrhu kucista koji vuce zrak gore i napajanje mi je gore.Hladnjak ovaj koji sam naveo dolazi za 2-3 dana pa se nadam da ce temp past. I dali bi trebao potrosit vise novaca na pastu ili nije potrebno posto u ogulinu ima neka od 13 kn. Na grafickoj mi je accelero s2 rev 2 sa 12mm ventilatorom koji je jako dobro hladi i drzi je na 30 stupnjeva a u igrama dolazi do max 40. Nadam se da ce se popraviti sada temperatura kada stavim hladnjak ovaj koji sam naveo. A jos me zanima meni je kuciste otvoreno dali bi ga bilo bolje zatvorit i stavljeno mi je dolje na policu kod nogu.
legija je offline   Reply With Quote