View Single Post
Staro 15.05.2021., 19:36   #42
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
Nije mi jasno to sa aspect ratiom zašto to rade.
Ergonomija mobitela ide u rikverc.

Napokon su napravili da imaju mobiteli male bezele, i onda useru sa uskim ekranima.

A ja ga i dalje nisam moga jednom rukom koristit praktički za ništa.
Ni meni..
Al da je glupost, bome je i to žešća..

Uzet ću primjer, U11 ima 16:9, prva liga, ali, ergonomija mi je koma, cijelo vrijeme je borba trajala a pogotovo dok sam s jednom rukom baratao..

Sad imam Xperiu 5 ll, ergonomija skoro pa savršena (velim skoro, za svojih 158mm mi je malo povisok, al naviknuo se nekak) da je do 150mm bio bi pun pogodak, e, al tu je drugi "problem" ekran je razvučen na 21:9, i sad zamisli koji je to šok bio, prelazak sa 16:9 na 21:9, mada ima ekipe koja pjeva hvalospjeve za potonji aspect ratio, al dobro, pitanje je, koliko se ljudi uopće sjeća odličnog aspect ratia na starijim smartfonima (16.9). Ljudi se navikli na ove "kino formate", očito sam i dalje old school tip


Ali, ak stavimo ekran sa strane, trenutno je ovaj zenfone 8 odličan mob.. Jedino mi je kamera konfuzna, gsm ju hvali na najjače, a ostali recenzenti su prizemljeni pa vele da je kamera samo prosjek, kome vjerovat.. Čekat ćemo povratne informacije od strane korisnika..
Nadam se da gcam podrška postoji za zenfone modele.
zvonac je offline   Reply With Quote