View Single Post
Staro 07.12.2017., 10:25   #61
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
tu se stvarno necemo slozit, ali smatram da je kupovina takvog manjeg ssd-a onda cisto pogodovanje trgovcima koji ce ti uvalit upola manji ssd za minimalnu ustedu u cijeni. takvo sto meni nikako nema smisla.
jednako tako mozes doslovce stavit uvjet: daj mi kaby lake racunalo, najjeftinije sto mozes slozit... i dobit ces celeron, najjadniju maticnu plocu s analognim vga, 2GB rama, hdd-om od 160GB (ako ga izvuku iz naftalina odnekud), i sve to upakirano u jad od kucista, jad od napajanja i s jadom od tipkovnice i misa. monitor ce bit neki 18.5" 1366x768 sto para oci i kosta 583kn. i eto, uspara si jer ti bolje ne triba. upalit ce, radit ce... sad kako i dokad, to je vec druga stvar...

ako vec kupujes racunala s namjerom da se koriste godinama, onda neka budu takva da su ok i u godinama koje dolaze, a ne samo danas.
ali eto, nema smisla dalje posto svako od nas ima svoje misljenje, a netko treci ce opet po svome...
Ne, to nije jednako tako. Ideš u krajnost.

Pretpostavljam da ne radiš u OŠ. Možda kakav fakultet? To bi objasnilo zašto potreba za štednjom na nekim komponentama ne dopire do tebe.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
di ste vi bili dok sam ja kod stare u školi dignuo kompletnu it učionicu sa rabljenim kompovima iz morh-a, a oni su pak iz dobro nam poznate firme.

hajlajt kompa je int. grafa + s3 savage 3d, dalje neću ni spominjat

upoznat sam sa radom i slabijeg m58 (bez p), sa slabijim cpu-om i vrlo vjerovatno manjim i sporijim diskom i tehnološki je to odavno za otpis, ali to radi sasvim solidno i za klince je to sigurno dosta za day-to-day rad, neće se nešto nafotošopirat i narendat na njemu, ali ako takvih specijalnih potreba ne postoji, onda nema smisla bacat kantu novaca.

ovo gore za 2500kn je svemirski brod za bilo koju oš učionicu.

Cijelo vrijeme govorim o minimalnim potrebama kakve su u OŠ, no to ne dopire do njega.
redscro je offline   Reply With Quote