View Single Post
Staro 30.08.2017., 00:12   #31
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Činjenica je ono što se može neupitno i nepobitno ustanoviti. Prilikom utvrđivanja činjenice nužan je objektivan pristup, koji u znanosti mora biti potkrijepljen egzaktnim dokazom.

Clickbait je izraz pejorativnog karaktera, kojim se opisuju senzacionalistički naslovi članaka koji čitateljima web portala navodno nude ekskluzivan ili nesvakidašnji sadržaj. Izraz je složenica engleskih riječi click (klik) i bait (mamac). Clickbait naslovi najčešće pokušavaju iskoristiti "rupe u znatiželji", pružajući dovoljno informacija da se potakne znatiželja, ali nedovoljno da se ispuni dok se ne otvori poveznica na odabrani sadržaj.[1] Najčešći primjeri clickbait naslova su "nećete vjerovati ovome", "ovo morate vidjeti", "ono što se dogodilo sljedeće će vas šokirati" i sl.

Mislim da se možemo složiti kako bi naslov trebao sumirati i dati zaključak teksta te da svaki portal treba imati određenu slobodu kako navedeni najbolje uobličiti.
Svoj eventualno osobni animozitet prema portalu ili osobni stav unosiš u ovu raspravu pa ajmo sumirati:

Članak navodi premise (neću napisati i činjenice jer ako se ovo nastavi ne da mi se tražiti datume i dokaze svake tamo iznesene riječi ili povijesnih događaja ):
Prosvjedi za očuvanje imena Titinog održavali su se pod zastavama SSSR-a.
Tito i SSSR bili su neprijatelji.
Tito je prijatelje SSSR smatrao izdajnicima Juge te ih tretirao u skladu s time pa i častio ljetovanjima na Golom Otoku.

Zaključak teksta i naslov poentira, ističe sav aspurd i debilnost navedenoga i zdravorazumski zaključuje da bi ovi koji ga brane završili na Golom otoku i ne iznosi baš ništa što se ne navodi u članku, obrazlaže ili potkrijepljuje za razliku od clickbaitova gdje naslovi u pravilu nemaju baš nikakve veze s člankom.

iz moje perspektive osnove logike.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 30.08.2017. u 00:18.
Munjara je offline   Reply With Quote