Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 25.09.2017., 13:38   #8674
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Imam situaciju doma pa me zanima postoje li neke alternative i nacini da prosirim svoj multimedijalni kutak i olaksam si zivot (i novcanik)...

Setup:
Centar svega je PC - USB interface Focusrite 2i2 (TRS izlazi, balansirani) - BX5 D2 zvucnici (XLR ili TRS ulazi).

Pored toga imam par mobitela koji bi rado preko istih zvucnika pustali mjuzu putem BT-a. Do sada sam koristio Chromecast na tv-u, pa tv spajao na zvucnike direkt (3,5mm -> TRS kabel). Problem je ako se komp i tv koriste u isto vrijeme jer je interface glavna zvucna kartica itd...

Pitanje: postoji li neki uredjaj koji bi unutar sebe imao sljedece:
- adekvatno sucelje da bude glavni izvor zvuka za PC (preferiram USB, moze i 3,5mm*)
- adekvatne izlaze za glavne zvucnike da mogu lako sredit kablove bez adaptera
- podrsku za stream preko BT-a
Opcionalno: mogucnost da radi kao standalone BT stream uredjaj tako da ubacim mobove u jednadzbu, a da ne moram imati upaljen PC.

* - vjerujem da mi jedino USB igra ako zelim balansirani izlaz. 3,5mm nije dealbreaker, al svakako moram testirati kako to radi prije nego se odlucim na taj smjer.

Koliko god mozgao, najcesce mi izlaze van razni multimedijalni receiveri s brdom inputa/outputova i naravno BT-om, wifijem i kojekakvim featureima. Ima neka druga alternativa/ideja?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote