View Single Post
Staro 22.03.2008., 19:19   #137
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Makinja Pregled postova
3)ti lcdi kurca nevaljaju na kompresirane signale kao šta je zemaljski digitalni ili maxtv.Meni susjeda ima lcd ogroman oko 140 i preko digitalnog zemalskog.Ja očekivao divota sliku kad ono teška mutežina, vide se one kockice užas.Mrzim te lcd-e a i mrzim gledat sabivenu sliku. još će proć godina dok ne počnu emitirat stalni 16:9 format. Ti lcd jedino vrijede za HD i BlueRay signal. A maxtv i zemaljska si mpeg2 i to kompresirani.Čuo sam da HDMI dosta uljepša sliku za razliku od skarta. Teško mi je to povjerovat. Pa digitalni signal bi trebao bit isti , bilo scart ili hdmi.
Nažalost, to je točno, lcd-i imaju prekvalitetan prikaz pa se na ekranu vidi ama baš svaka manjkavost dobivene slike. Hvatam ORF DVB-T i slika je prilično dobra na filmovima, ali sportski prijenosi stvarno nisu ugodni za gledat. Imam i na kompu dvb-t, čak se i na njemu vidi na običnom crt monitoru da kompresija i nije baš nešto, kak se onda to ne bi vidjelo na puno kvalitetnijem lcd-u. Bojim se opće kak bi maxtv izgledao, zato me i ne zanima, a ionako sam već prešao na optimu. I mali ispravak. I obični dvd-i izgledaju odlično na lcd-u. Ne mora biti HD, samo mora biti kvalitetno kompresirani sadržaj.

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 23.03.2008. u 00:45.
ojpi je offline   Reply With Quote