View Single Post
Staro 02.07.2021., 16:01   #232
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Pozdrav!!

Sljedeće ide broj 42. moj prvi, i omiljeni zato. Probat ću to odradit ovo ljeto, jer sad sam u gužvi a krajem 7. je i more u igri. Najviše me zeza kod skeniranja da se svaka stranica mora dobro centrirati i pritisnuti još, zbog uveza, hrpta koji smeta, a onda i traje skeniranje a ti to držiš pritisnuto ko sivonja, no ak se uhvatiš svaki dan sat vremena, može to ić bez muke.
Ili kak sam pročitao davno u priručniku jednom - najbolje bi bilo kad bi stranice mogli izvaditi, izrezati iz uveza, al tko bi danas takvo masakriranje priredio svojoj hacker kolekciji, praktički ih uništio.

Apropo tvojih skenova, morat ćeš mi dat originale u jpgu da ih malo uredim, treba descreen filter da se maknu kružići od tiskanja (moj to skener odma ima u softwareu)
neki su i stranice nutra nakošene (hebe hrbat), uz to npr. onaj AVP broj naslovnica je čudna pinky boja, no to sve može čekati...

Za one nesretne iz 1998. prve polovice koji su veći format od A3, moramo nešto smislit, fotkanje nema smisla, jel bi se to ikak moglo na A4 skeneru pa spojit ? ja sam čak i gledao po njuškalu a3 skenere, al bolesne cijene ako i ima (10 000 kn?! i to bez lampe)
Miki9 je offline   Reply With Quote