View Single Post
Staro 05.09.2018., 18:37   #23
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Po mome iskustvu, gašanje je uglavnom uzrokovano pregrijavanjem, što kažeš da ovdje nije slučaj.

Ako se nešto nemilo dogodi BIOSu onda ga treba resetirati. I sad, ako je baterija na matičnoj slaba onda se može dogoditi da se BIOS postavke resetiraju kada isključiš napajanje. Po mom iskustvu, bolje je skroz bez baterije nego sa slabom baterijom, one ipak traju kojih 5 godina (ako nisu neke nabrijane). Matična koju imaš vidim da je postojala i pred kojih 7 godina (mislim na taj model, ne na konkretno tvoj primjerak ploče.)

Jesi li probao nadzirati temperature s različitim programima? Ponekad postoji razlika od 5 ili 10°C, valjda ovisno kako koji program interpretira rezulate. Više puta sam na sličan način bio u dubiozi oko toga koji me program laže.

Moja sugestija bi bila dakle da ili zamijeniš ili izvadiš bateriju iz matične i pustiš ju vani te da s različim programima nadzireš temperature. Recimo speedfan, core temp, hardware monitor., real temp.. nisam više upućen baš koje librarije ti programi koriste za dobivanje rezultata, ako dva različita programa koriste isti izvor, dobiti ćeš isto mjerenje u svakom slučaju.

Također možeš u CPUz baciti oko na instaliranu verziju BIOSa, vidim da je bilo nekoliko updatea.
mkey je offline   Reply With Quote