View Single Post
Staro 03.06.2018., 16:27   #4240
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Gle,to ti je uvijek rizik.Dati 1500kn za nešto bez gare,ja osobno ne bih nikad.Ali,ti kupuješ i ti riskiraš.
Rađe pikni neku 1060 6gb za par stotica više,ima ih po forumu za 1800kn!
Bar igraš bez brige.
A možda i spustiš cijenu malo,pa nećeš previše niti osjetit razliku u cijeni!
Problem je što ne mogu znati za 1060 6GB koja ide za 1800kn da nije rudarila.

Ali na kraju krajeva, istina, sve 1060 imaju garanciju, neke i preko 2 godine, pa ako krepa - krepa. Samo nisam siguran ni kako servisi gledaju na to.

Citiraj:
Autor pem7799 Pregled postova

Kao fizička osoba, bez maloprodajnog (gotovinskog) računa ne možeš ostvariti jamstvo u "Asbis". Na žalost, provjerio na svojoj koži.

Ako imaš R-1 račun (glasi na firmu), kao fizička osoba opet ništa.
Reklamaciju mora napraviti pravna osoba/firma (na koju glasi R-1 račun) i ispraviti PDV (iskorišteni pretporez) u svojim poslovnim knjigama.

Bez jamstva nije pametno uzimati gejmersku karticu, koja je već izraubovana igranjem ili rudarenjem...
A na tvoje napajanje (Antec 550W?) sigurnije je uzest neku 1060/6GB nego 480 sa TDP od 175W.
btw. ta manja Antec (i većina Fortron) napajanja su puna ozloglašenih Capxon elektrolit-kondenzatora šta "pucaju" kao kokice i uništavaju MB i VGA...

Za <1800 kn imaš 1060/6GB i sa 2.5 g. jamstva pa si miran.
Plati pa se rugaj (a ne strepi)
sretno!
Hvala za ovaj info o garanciji preko Asbis distributera, bez računa znači kao da i nemam garanciju, pogotovo zato što grafa i je kupljena na R1.

A što se tiče izraubane grafe i napajanja, ako sam siguran da se na njoj samo gejmalo, to je u svakom slučaju bolje nego da je rudarila.
Moj napajanje nija baš bilo kakav Antec, unutra je čisti Seasonic, Chemi-Con i Rubycon japanski kondići deklarirani na 105 Celzija, dual ball bearing fan, 92% efficiency, stigao je i s 5 godina gare. Na njemu nisam lipe štedio i po svim revieowima bio je tada jako dobar buy s jedinim minusom što nije modularan.

Ništa, onda odustajem od ove RX480, budem popratio tržište u narednim mjesecima pa vidio što će se otvoriti, za sad mi i dalje sve radi dovoljno dobro.
ssarik je offline   Reply With Quote