Tema: Vulkan API
View Single Post
Staro 15.07.2016., 18:28   #38
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ali i DOOM je optimiziran bogovski. Da se svaka igra tako optimizira i da nema u naslovnoj temi reklamu s kojom grafom je bolje igrat, bio bi to radosniji svijet.

A ovako će se natezati ko je potplatio a ko je pošten a ko je bolji...
Baš se jedan tip žalio na jednom forumu da Doom upoće nije dobro optimiziran jer na njegovoj GTX780 nemože držati 60+, a ni 75 avg (jer ima 75Hz monitor)

TO me ponukalo da potražim bencheve za Keplera ;P

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako ćemo tako gledati, 90% ljudova nema stolno računalo sa poštenom grafom već nekakav laptop, tablet ili eventualno integriranu grafu ... ali dobro, oni ionako nisu previše relevantni za ovu priču

Činjenica je da se 980Ti sa garancijom prodaju za 3500kn, a vrlo vjerojatno će ta cijena pasti i ispod 3k kako je sve krenulo. Za te pare bi mnogi mogli pasti u napast, a tek kada krenu nove high end AMD/nVidia grafe ... bit će veselja za mnoge kupce polovnih grafi. Isto tako ne vidim na koji način 1080 može zadržati ove cijene kroz period od idućih 6 mjeseci tj. nakon pojave novih high-end modela.

S druge strane, svima je jasno kao dan da cijene grafa padaju k'o blesave, a da se svake godine pojavi nešto novije, brže, bolje. To nije mišljenje to su činjenice.
I upravo zato većina ljudi shavća da bacanje para na high end grafe nije suvislo. Ono, tolko me nasmijao onaj primjer s foruma gdje je tip prije par mjeseci kupi 980Ti za 6000 kuna da bi mu sad ovaj nudio 3000 i kusur i još se ljuti jer mu ovaj neće prodati (a kakti mu je još i prijatelj)

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 15.07.2016. u 18:36.
MikaHR je offline   Reply With Quote