View Single Post
Staro 06.01.2016., 20:33   #45
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
dh41400 pa i sam si linkao gdje gtx 950 sama troši 118w u "average" scenariju (barem jedna verzija). Najbitnija stvar kod recenzija je da je sve tesitirano u istim uvjetima (što se naravno podrazumjeva). To je drugo što je zajebano otkriti baš pravu potrošnju same grafičke (da se ne mjeri iz zida, da se u potpunosti točno eliminira potrošnja svih ostalih komponenata u xy specifičnom scenariju). Svi se mi možemo samo voditi dostupnim recenzijama.

Što se tiče polaris "testa" ako bolje pogledate moje postove ja u to uopće nisam ulazio (tek sam sinoć pogledao video). Samo sam se osvrnuo da gtx 950 može povući toliko watta (što prema dostupnim recenzijama očito može), te da samim time nije peformance per watt cvijeće u nvidijinoj ponudi. 2 generacije starije pictairinke performaju slično i troše slično

E sad što se tiče tog testa. Kažete da se potrošnja od 86w odnosno 140w sa gtx 950 odnosi na potrošnju cijela konfe u tom scenariju. Čini mi se da je moguće. Ako pogledate moj prvi link gore - cijeli sistem (4790K i gtx 950) u gamingu sa dying light troši 171w. Znači za gtx 950 scenarij treba "otopit" 31w.

- igra je manje zahtjevna za cpu (manji load) + undervolt i underclock. Ne znam sad dali piše i clock u testu, ali i7 bi isfurao 60fps ispod 2ghz ako čak i fx na 2.5ghz može imati preko 60fps prema techspotu. Skylake i7 na 2.5ghz ima 100/110 fps

- limitiranje fps-a smanji potrošnju gpu. Ako kažete da na medium može imati 80 fps, očito je da gpu hladi jaja (ako su detalji testa nepoznati).

- Čini mi se da i gtx750Ti može imati 60fps average na medium 1080p, a koliko se sjećam po recenzijama cijeli sitem sa tom gpu i i7 4770/4790K vuče nešto preko 100w u full load. Daklem uzmite u obzir potencijalni udervolt/underclock i7, gpu sa boljim perfomance/watt omjerom od 750Ti (iako bi neki rekli - radi o amd grafi, for the fuck sake pričamo o 14nm vs 28nm) i eto. Navučeno je dosta, mnogo "what if" scenarija, ali teoretski moguće. Naravno da je taj amd-ov test izmanipuliran u svim tim "posebnim okolnostima", ipak se radi o najavi od samog proizvođač, pa samim time spada u sferu marketinga.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.01.2016. u 20:42.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote