View Single Post
Staro 18.10.2017., 20:04   #30
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
uspio.
e sad,problem je da queue za wlan mora bit ispred queue-a za pppoe. ako je iza, onda ne radi (tj onda baca limit na 10mbit, a neznam zašto). kad je ispred pppoe queue-a, onda radi.
za cijeli subnet.
Prva stvar je za riješit lagana i sasvim normalna - samo zamjeniš mjesta pravilima gore na slici. Kod Mikrotika pravila se izvršavaju po prioritetu. Tebi gore prvo limitira sve pa ti onda daje neograničeno. Ne može tako.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
i da - mislim uopće mi nije jasno zašto ste mislili da želim SVAKOM korisniku dat 10mbita. nije da imam gigabitni internet. 10mbita dobiju ukupno, dalje nek se jebu oko raspodjele.
Ja sam mislio tako zato što ti je rečenica tako složena. K'o da ja znam da li ti imaš megabit, 10, 100 ili 1000.
Kod mene svaki korisnik ima 5 mbita limit, a 20 mbita je ukupna veza za goste. Ako je nakačeno 10 naravno da neće imati po 5mbita ali ako je samo četiri imat će zagarantirano 5, a ne da jedan korisnik najaši na vezu sa torrentom ili slično pa da bude kita za druga 3. Uostalom, to ćeš iskusit kod takvog setupa, samo je pitanje vremena i bezobrazluka gostiju.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote