View Single Post
Staro 11.10.2008., 19:28   #24
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Tu se slazem, i jedva cekam da 6 cell baterije dodju k nama.
Gledaj, to ne bi trebalo tako biti...
Ovi netbookovi troše slično struje kao i veća 12" bratija, a to je loše, trebali bi trošiti barem 2-3x manje.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
A lol :/
Prvo, ti si netbookovima pristupio kao primarno racunalo, a oni to nisu. Drugo, za boga miloga, koja ce budala gledati 1080p video na bilo kojem laptopu kad je rezolucija videa ionako veca od rezolucije ekrana?
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Testirano i 720p i 1080p, radi. Toliko o techno-izdrkavanjima, ali velim, moras biti malo tresnut da bi netbook koristio za gledanje HD videa.
Ne, nisam.
Uopće ne kužiš poantu takvih laptopa - zašto ih ne iskoristiti kao blu-ray/hd player i prištekati na lcd/plazmu za gledanje HD-a?

Ti uređaji imaju samo 2 namjene - badanje po wordu i kvazi-surfanje, s smartphoneom dobiješ to + foto/video + mobitel + media player.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Ja to ne bi uzimao nikad. E *to* je za mene preskupo za ono sto dobivas. Pazi, HTC-ov TyTn kosta vise od "preskupog Winda", a sto mozes gore? U Wordu nesto na brzinu editirati, eventualno pogledati nesto na netu? Meni to ne treba, tebi ne treba netbook... Ne prodaju se ko blesavi bezveze...
Pa recimo jedan takav uređaj koji košta 2-3k kn zamjenjuje netbook po više-manje svemu i mobitel također, tako da je u biti isplativiji.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Je, ali zato svrsis dok pogledas mail na smartphoneu :-).
Za mail je SP sasvim dovoljan.

Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Imas Dellov netbook bez aktivnog hladjenja. Probaj to sa klasicnim laptopom.
Nema veze za raspravu sad, ali samo velim kako pises neke stvari koje nemaju veze s vezom. Kao npr ovo dolje:
Da, ima Dellov netbook koji se grije solidno i kad ništa ne radi, no nema ga za kupiti u nas.


Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Vas dvojica polazite od krive ideje, ocjenjujete ih kao primarno racunalo, a to definitivno nisu. Recimo, meni nisu jasni ljudi koji kupe laptop za 8 tisuca kuna i onda ga 1-2 puta tjedno maknu sa radnog stola dok ode na faks nesto skinuti, odraditi prezentaciju ili jednostavno ima uber dosadno predavanje. Nije li stolno racunalo istih ili boljih performansi + netbook za razliku u cijeni bolja opcija? Meni se ne da svaki dan nositi 4 kile u torbi, od dvorane do dvorane, po gradu, do doma itd. Ovo stavim u ruksak i bok, ne znas da ga imas. Posto se ne igram previse, dovoljan mi je za 90% stvari koje inace radim. Od Office paketa, preko nekog osnovnog editiranja u Photoshopu, Visual Studio... I jos nekoliko programa za napraviti zadace na faksu, projekte i slicno.
Nitko ne polazi od krive ideje, samo kažemo kako takav uređaj nema smisla kad se za 1-1.5k kn više može dobit "pravi" laptop usporedive veličine (12") koji može puno više od Netbooka te ima bolju bateriju.


Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Gle momak, ja ti velim sto sam probao, a ne citao. Daklem, skidam epizode u 720p kvaliteti, poneke (humoristicne gdje me nije previse briga gledam li na 9" ili 20") pogledam navecer u krevetu na AAO-u. Radi bez ijednog trzanja, a usput bez problema mozes imati IM, Operu i mail klijent. To je ono sto sam *isprobao*. 1080p ne skidam i prije sam cisto rasprave radi skinuo neki sample i pokrenuo. Radilo je.
Baci oko na www.gametrailers.com i pogledaj game video u full screenu i hd kvaliteti pa reci da li ti trza, ili neka zahtjevnija flash/java stranica, ili high-bitrate playback (na plazmu/lcd), ili slušanje flac muzike + browsanje ili neki rad u PS-u.
Mar je offline   Reply With Quote