View Single Post
Staro 25.02.2014., 16:56   #171
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ah, što reći.
Evo, imam 2 priključka plaćena po 2000 maraka 80ih, jedan u Novskoj, jedan u Jasenovcu, na oba je bio tscum godinama, a podrška im je smijeh. Da nije rodbinskih veza, nikad se neke stvari ne bi riješile, tako da te priče o 'kvalitetnoj skupoj usluzi' od strane tscuma možete mačku o rep objesit što se mene tiče. Linija u Novskoj je i dalje na tscumu, random se disconnecta ruter s interneta, do zadnjeg popravka brzina parice je skakala od 2mbita do 16mbita, telefon i maxtv da ne spominjem. Došlo je do toga da od prošlog mjeseca uopće više nemam kontakt sa tcom szk, nego isključivo direktno sa serviserom zaduženim za popravke koji dolazi isti dan na poziv na mob, jer je toliko prijava bilo u szk i neriješenih problema sa linijom da je lik odgovoran za cijelu smž za ht rekao serviseru da bude u kontaktu sa mnom na mobitel i da ide odmah bez prijave kvara u szk. No i nakon svih pokušaja, problemi postoje. Zašto, zato što ht ne želi mijenjati kompletan vod između 4 kuće i 4 bandere, jer kao nemaju računa.... A imali su uzet za tih 4 kuće svakome 2000maraka za priključak i sve ove godine uzimat lovu za telefon i net, te maxtv unazad neko vrijeme.

U Jasenovcu sam prešao na H1, trio bit, preko ht infrastrukture, imao sam sreće da mi je ostala i ista parica koju sam imao sve godine na ht-u, koja je btw odlična. Em što mi je centrala blizu, em što je sve relativno novo, budući da je bilo okupirano pa je rađeno sve iznova 96.e (za razliku od infrastrukture u Novskoj koja je samo skrpana poslije rata, ništa nije mijenjano od vodova). Ono malo problema koje sam imao otkad sam na h1, a to je 7mj, su rješavani ekpresno i za razliku od ovih s tcomom, riješeni su na moje zadovoljstvo.

Moja preporuka je otići na H1, jeftiniji su 70kn/mj za triplay uslugu preko ht strukture od samog ht-a/t-com-a, kakogod, te je podrška bar ovdje brza i efikasna. Plus ogromna prednost s moje strane su recieveri za iptv koji nude podršku za gledanje filmova preko usb-a s titlovima, sučelje je brže 3x nego na maxtv-u, te su estetski 5x ljepši od one odurne atlante. Internet je konstantnih 10mbita i u podne i u ponoć, nema pucanja veze, probleme s pingom prema van hr od prošlog ljeta su jesenas riješili, tako da i tu sve5.
Minus je nešto manja ponuda programa u osnovnom paketu, no za utjehu 4 su izmjenjiva jednom mjesečno, te, bar u moje vrijeme pristupanja, nisu dijelili fritzbox nego one ružne male bijele kineske rutere, di je wlan u odnosu na sx763 upola lošijeg dometa.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote