View Single Post
Staro 20.07.2020., 07:01   #17
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova
Trazi da ti i drugo staklo bude low-e, ovdje ti low-e samo jedno tj vanjsko. zato ti je Uw relativno visok a lako moze bit nizi tj bolji i ne bi trebalo bit puno skuplje tj cca 10-15kn po m2 ako i to.

sto se tice profila prije su bili u ponudi 5 komorni 70mm i 7komorni 82mm
sad (zadnjih par godina) uvode 76mm tj 5 komorni profil koji moze primiti troslojno staklo. tako da je 76mm nista drugo nego overclockani 70mm

realno nas bi trebalo samo zanimati ovaj Uw tj toplinski koeficijent otvora.
Ug je samo stakla a Uf profila, a kombinacija tih je Uw otvora.
tako da najvise ovisi od stakla jer ga je i veca povrsina nego profila.
Staklo mozes dobit Ug 0,5 ako bi stavio dva vanjska low-e i pvc lasjnu izmedju kao i vanjsku komoru punjenu Argonom. (to provjeri jer ga ne vidim u ovoj tvojoj ponudi)
mozda nema potreba za pvc lajsnom jer poskupi dosta a sa al lajsnom troslojno staklo ima Ug=0,6

Sto se tice okova svi ce reci da su njihovi najbolji no istina je da su danas svi ok, vise ovisi od majstora hoce li odradit dobro
Rekla mi je ženska koja mi je tu ponudu ujedno i radila kada sam ju pitao zasto unutarnje nije low-e kaze da se to tako ne radi. Da je samo vanjsko low-e.

Ovu opciju sa argonom nisam uzimao jer sam čuo da plin zna iscurit s vremenom pa moraš zvat čovjeka da ti to nadopuni i da nema smisla, makar su mi nudili i potvrdili isto i prije nego šta sam im to rekao.

Slažem se ovo za okove i to sam se uvjerio tako šta susjed ulaz do mene ima dva stana i u jednom su mu napravili super dok u drugom su "sfušali" nešto pa mu se stvara kondenzacija.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.07.2020. u 10:19.
Thermaltake je offline   Reply With Quote