View Single Post
Staro 03.06.2020., 11:40   #13
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Slazem se. Ali kad vec ovo imam, i ovo je ajmo reci malo kvalitetnije iz njihove garniture. Kod mene se nisu rastopili ti pinovi. Ali mislim da u tvom slucaju je definitivno krivo napajanje za krepanu plocu.

Ako se sjecas napisi koliko watti koji model i kakvu konfiguraciju je to ganjalo i dali si koristio komp na neki nestandardni nacin tipa (24/7 on, rudarenje dok ga ne koristis, ili bilo sto drugo.

Iskreno ja ovo od 730W mogu samo pohvalit, rudarilo je 2 godine 24/7 bez problema osim tog crnila na zicama, tak da vjerujem da i nije toliko lose. Za razliku moj Zalman za 1100kn, semi modularni, reklo bi se top napajanje, jer samo za 400kn vise si mozes nabaviti monster napajanje RM1000x, pa reko i ovaj Zalman mora valjat. Kad ono ovo. Taj Zalman nije radio ni godinu dana i zica jedna na kucistu napajanja je se rastalila slicno ko tvoja 24pinska. Pa je isto upitno i vjerojatno pitanje vremena kad ce se i ta 24pinska rastalit. Isto je rudario.

Osobno sam mislio da je Zalman top firma, ali vjerojatno mi je taj naziv samo dobro zvucao, slicno ko Chieftec, dobro zvuci...

Uglavnom da skratim, Xilence, Zalman, Chieftec, LC, one neke nikad cuo napajanja vise ne kupujem. Vidim u mnogim konfiguracijama Kolnik, isto dobro zvuci, ja za tu firmu nisam cuo do prije mjesec dana, jel bi ta isto isla u ovu recenicu nabrojanih gore?
Konfa je bila gigabyte x58 ploča, i7 920 stock, hd 4890 2 gb i 6 gb corsar xms3 rama, ništa oc, nikakav teži rad, mining niti išta takvo. Kažem možda sam ja nešto smrdao nije isključeno ali stvarno ne znam di je pošlo po zlu. Dan danas imam tu ploču neki sam je dan izvadio da bi našao da izgleda još samo jedan slot za memoriju radi, taj cpu je ispravan, ostatak toga rama s još jednim kitom radi uredno u kompu mojih roditelja. Napajanje je bilo kupljeno novo, ja sam ga uzimao u zg osobno, nije bilo kupljeno polovno pa da ne znam kakav je život do mene imalo, radi se o modelu XP800, ako se dobro sjećam čak sam ga i relativno skupo platio, ali to je bilo prije puno godina tako da ne garantiram za to.
Ne znam iskreno kome od firmi uopće vjerovati i što uzimati jer velika većina njih samo rebrandira nečiji tuđi proizvod, a sad di "štede" da bi zaradili što više tko zna. Vidim da ekipa hvali silverstone, superflower, evga i još neke. Čini mi se da je gospon JonnyGuru više nego kompetentatn što se tiče revieowa za napajanja pa prije kupnje čovjek si možda može olakšati pretragom njegovih revieowa. Ali ne znam, meni logika nekako nalaže ako netko daje 5+ čak i 10 godina garancije na psu, da to nije bez razloga, vjerojatno.
tomekk357 je offline   Reply With Quote