View Single Post
Staro 04.02.2017., 09:44   #1395
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Mene ugodno iznenadio global stable 8.1.2. na Mi5.
Po napisima pna forumima okolo očekivao sam da će trošiti bateriju, ali moram priznati s mojim načinom korištenja mob punim svaku drugu noć, a imam 2 SIMa unutra. SOT je impresivan obzirom na specke moba, ako se ne igra niti vrti nešto super zahtjevno. Istina, treba malo vremena potrošiti na tweakanje postavki, ali nakon toga radi odlično. Ovo mi je prvi android mob u dugo vremena da ga još nisam rootao i možda niti neću. Fale mi neke stvari za koje znam da ima u beta ROMu, ali to će doći s idućom stable verzijom. U svakom slučaju, nakon Redmi 3 Pro po pitanju baterije korak natrag, ali po pitanju performansi 2 koraka naprijed
Nadam se samo da xiaomi neće nastaviti s politikom okljaštrivanja MIUIa tako da svaka verzija ima sve manje opcija i ugradnjom nepotrebnih gluposti. Npr. u V7 se moglo po aplikacijama namještati boja LED notifikacije, u v8 su to izbacili. Službeni odgovor je da prebacuju taj dio na same aplikacije. Što u praksi niti ne funkcionira loše - Viber baca lila svjetlo, Tapatalk neko narančasto, ali hrpa drugih svi piče plavo ili zeleno pa se ne kuži.
U svakom slučaju, ako i zeznu MIUI u nekom v9, tu je hrpa custom ROMova i aktivni development za Mi5 koji će sigurno još neko vrijeme potrajati.
c-shadow je offline   Reply With Quote