View Single Post
Staro 03.02.2017., 20:07   #1387
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Eto mene Mi5 razočarao po pitanju povezivosti:
- USB-C podržava samo USB 2 brzine
- wifi je slabiji od Redmi 3 i to poprilično, vidi duplo manje APa u istim uvjetima.
- wifi ne podržava channel bonding na 2.4 GHz, znači ništa preko 72Mbps. Ok to je problem ROMa. Spomenuti R3 spaja se na 150Mbps bez beda.
Znači kupiš premium uređaj s kojim imaš problema s povezivosti i kad ideš prebacivati GB slika s mobača to traje.
IMHO, loše za jedan wannabe flagship.
Da ne bi bilo zabune, nije samo moj primkerak takav, sve navedeno prijavila ke hrpica ljudi na službenom forumu.

A vidiš, nekome velike zamjerke (kao tebi) a nekome ne predstavlja problem (kao meni)
- USB-C 2.0 - Ja ne prebacivam enormne količine podataka na komp pa me i ne briga sto je 2.0. A osim toga, u obranu Xiaomia, jos su rijetki mobovi koji imaju 3.0/3.1 usb type c. Od top-tier mobova jedino LG G5 i HTC 10 imaju 3.0/3.1 portove, sve ostalo ima 2.0 (cak i Nexus 6P, OnePlus 3T, Huawei svi, LG V20, itd.)
- 2.4GHz channel bonding - prva stvar: ajd mi objasni kakva ti je razlika na mobu ako se spojis na 72Mbit i na 300Mbita ? Ili je to jednostavno "mora pisati 300 Mbit" ? druga stvar i jednostavno rjesenje: koristis 5GHz frekvenciju i imas 433Mbita.
- Slab wi-fi - ne mogu pricati o tome. Kod mene je svaki kutak kuće pokriven savrsenim signalom (koji dolazi od 4 AP-a) tako da će mi svaki mob raditi. A bilo gdje drugdje najčešće koristim podatkovnu vezu.

Ne kazem da je mob bez mane ali vrijedi tih novaca.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote