View Single Post
Staro 19.07.2018., 21:17   #3132
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Imam pitanje.

Kupio sam dijelove za novo računalo u linksu i odmah sam sve sklopio isti dan.
Jedan prijatelj koji je stručnjak za te komponente potvrdio je da je sve ispravno spojeno i da nije problem u tome. Ja i on smo odmah nakon grafičke pretpostavili da je problem s BIOS-om zato što je procesor Ryzen 5 druge generacije (Ryzen 5 2600) i da treba flashati BIOS.

Moj prijatelj je prvo sumnjao na grafičku, ali grafička je dan prije radila u mom starom računalu tako da je grafička 100% ispravna.

Mi nismo uspjeli flashati BIOS zato što nemamo slike na ekranu, a to je ujedno bio i razlog zašto treba flashati BIOS - da procesor bude kompatibilan sa matičnom koja je izašla prije procesora.

I ništa, ja sam odmah sljedeći dan odnio sklopljenu konfiguraciju u links poslovnicu i oni su preuzeli to i rekli da šalju na servis i rekli da će na servisu biti tjedan a najviše dva tjedna i rekli da će mi javit kada dođe kod njih u poslovnicu i da moram platit 200 KN za otkrivanje problema na servisu iako sam im ja rekao što je kvar uposlenik je samo govorio "da, da ,da mi to šaljemo na servis a to će vas koštati 200 KN!" I ja sam rekao da je u redu i da ću platit i tad sam izašao iz poslovnice.

Prošlo je već pet dana od predaje konfiguracije kod njih u poslovnici i danas sam ih zvao da provjerim jel nešto znaju i samo su mi rekli "Da da gospodine to vam je još u servisu"
I ja ne mogu nikako provjerit stanje reklamacije iako na links stranici ima za provjerit servisni nalog ali to mora biti ručno uređeno od strane radnika iz te poslovnice da je riješeno što sumnjam da će oni isti čas kad dođe.

Mene bi zanimalo jel netko zna koji servis koristi links i jel se može nekako provjerit stanje a da nije na njihovoj stranici samo?
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote