View Single Post
Staro 12.08.2008., 01:17   #26
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
kao što i piše, imam kandalfa LCS ( samo što vodeno nije momentalno u pogonu ), nadalje nemam HDD cage kod napajanja niti je 92mm vent pokraj njega uključen + stranica je otvorena ( da budem precizniji nemam uopće stranice ), dakle nema šanse da se napajanje nema " zraka ", a sad, ako je normalno da napajanje bude toliko vrelo pa u to baš i nisam siguran, jer onda bi po tome ispalo da je napajanje najtoplija komponenta u kučištu!!!

eto, ja ti mogu napist točno sve komponente i dodatne uređaje koje koristim pa ti fino sam izračunaj koliko Wata meni komp troši, eto jel može tak??
Pazi komponente igraju 100% ulogu u potrošnji ako su sve 100% opterećenje, znači kompontente mogu da ti vidim iz potpisa, tvoje je da mi kažeš koliko "zahvata", tj. taskova imaš maksimalno u jednom trenutku i da ti okvirno kažem koja je potrošnja.

U slučaju da se napajanje mnogo greje, možeš da mu izmeriš temp (najbolje hladnjaka) nekim termometrom ili unimerom koji ima termometar, pa da podeliš sa nama ovde iskustva, tj. temperature. Ako temp prelazi 100C, onda može problem i nešto sasvim treće da bude, kao što je zaštita protiv skokova napona. Primera radi, ako nemaš UPS, a napon u mreži ti je sklon oscilacijama (loša instalacija unutar kuće, napon veći od 240V u mreži, nagli skokovi usled neravnomerne potrošnje unutar kuće i 1000 drugih svari) onda usled "borbe" ka ravnom naponu (tj. naponu bez oscilacija) jednostavno dolazi do zagrevanja, tu znaju da stradaju prvo tranzistori koji su upravo hlađenji aktivno, i na kraju kao finalna smrt strada trafo...

P.S
Corsair je dobar brend pogotovo ako znamo da je Seasonic napravio srce tvog napajanja, u svakom slučaju ponovio bih da je i LC napravio nešto dobro, u cenovnom rangu manjem od 100eura
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Space. 12.08.2008. u 01:28.
Space je offline