View Single Post
Staro 12.08.2008., 00:50   #23
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Citiraj:
Autor -Stinger- Pregled postova
ispravio sam post ( www.nabava.net pretražio i gledao za LC pa ga nije bilo, a znam da je links imao ta napajanja, i pogledao na linksovu stranicu i vidim da ih imaju, pa se ispričavam.. )

ajde kad si bistrič ti meni onda objasni zašto voltaža pri punom opterečenju pada ispod nazivne, bilo to 3V, 5V ili 12V!!!, a napajanje je toliko vrelo da možeš jajca gore pržit!!!

p.s.

Q9300 @ 3.5 GHz sa naponom od 1.3V guta poštenih 150-160W, koliko 4850 @690-1100 guta ?? + koliko mema gutra struje i ostali dijelovi kompa???

a kad to sve zbrojiš fino, e onda možemo dalje

Vidim da imaš korsa, sa druge strane to što se on greje mnogo i ako se greje verovatno nisi raspodelio snage kao treba, zatim provetrenost unutar kućišta nije izvedena kao treba. Sa druge strane eXtreme Power Supply Calculator možeš bukvalno mačku o rep da okačiš. Oni peporučuju to napajanje od skoro 828W, ali računica nikako nije tačna, uzmi bilo koji uređaj za merenje potrošnje i ako sa svojom konfom uspeš da pređeš 600W svaka čast, ali iz iskustva ti kažem da od tog posla nema ništa. Pogledaj šta sam u ovom testu morao da koristim da bih imao potrošnju oko 690W http://www.sx-team.com/index.php?opt...9&limitstart=4 . Sa druge strane ako bi išao putem ludila i opet otišao na jednu od stranica eXtreme-a, možeš da pogledaš i CPU Overclock Calculator koji kaže da u mom sistemu CPU troši pri 100% opterećenju 350W, mislim to je nebuloza. A zašto? Pa recimo sve preko 270W, moje fazno promenljivo ne bi moglo da rashladi, što će reći računica, ne da ne valja, nego ufff...

P.S
Samo mernim uređajima treba meriti sve što je vezano za struju, sve ostalo (koa što su programi) nije merodavno...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Space. 12.08.2008. u 01:08.
Space je offline