View Single Post
Staro 23.04.2018., 16:26   #38
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Ove izvedbe s backplane-om su ideala. Brzi pristup, fiksni cable management, kompaktno rjesenje i u pravilu rijesno hladjenje, bar donekle. Medjutim, ka sta i sam kazes, dostupnost je kod nas nikakva. Cijene, gledajuci bar cijene na linkovima i nisu toliko strasne. Primjerice Node 304 i Bronze napajanje uredno izidje bar1000-1200kn. Slicno je i s Node 202 s integriranim napajanjem.
Fractal design u svojim kucistima koja imaju slide-out ladice su isto jako uredno i pristojno rjesenje. Npr. imamo Core3000 kucista u labu, i svaka je ladica individualno gumirana za 3.5" diskove, i ima vise nego dovoljno razmaka izmedju svakog diska. Nasljednici tog modela imaju prakticki identicne ladice.

icydock radi zanimljive, ali po meni preskupe stvari. Na kraju ispadne bolje uzet prikladno kuciste nego kemijat s onim sto imaju. Steta, jer da su bar 50% jeftiniji, bili bi skroz ok.

pa gledaj ovako, i3 8100 kao osnovni coffee lake i3 je daleko od "podmotoriziranog". Kad se usporedi s kojom generacijom unazad, u rangu je pojedinih i5 i i7 iz ne tako davnih vremena, tim vise sto su tek sad i5 coffee lake 6-jezgreni procesori, a prije su bili samo 4-jezgreni. Moze se prilicno dobar kucni server slozit i s tim i3, ako se triba bas ECC memorija. Medjutim, NAS nije backup, i sve sto se s njim dogodi je sasvim nebitno u slucaju da se redovito radi backup. Zato mislim da ECC, u nekim normalnim uvjetima, i uz backup, triba uzet kao jako zgodnu opciju, ne nuzno i obvezu. Iskustva po netu to u pravilu potvrdjuju. Medjutim, ono sto bi bilo jos bolje je nabavit UPS i tako anulirat mogucnost da struje nestane u krivom trenutku.
wifi je offline   Reply With Quote