View Single Post
Staro 06.05.2009., 16:38   #100
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
http://www.imagesforme.com/view.php/14976_bubba.JPG

Na SS-u se vidi da sta mi pise za bandwith. To je ona brzina koja je navedena u podacima paketa koji plaćam, ali ja to nikako ne mogu dobiti.

Dobijam ovo LINK (dakle ni priblizno nome sto je navedeno na routeru). Isti ovaj paket ima jos par ljudi koje poznajem, na routeru fino pise 64/768, ali imaju jos losije "realne" brzine (po testu na speedtest.net) jer zive u dosta starim zgradama gdje parice nisu ni za qrac, a i dosta su dalje od centrale nego ja.

Dakle, kod njega mora pisati 4096/xy (ne znam koliki je uploadu na tom paketu), a koliko ce on moci od toga iskoristiti zavisi od vec gore navedenih stvari.

Ali, posto sada ti, a i ja s tobom, zadiremo i vucemo svako na svoju stranu ova rasprava dalje nema nikakvog smisla.
Kada vec ustrajes u svojoj gluposti...

Ne, ti neuko stvorenje, NIJE problem u paricama, linijama ili staroj zgradi - brzina koja PISE na routeru zaista JEST brzina koju dobivas.

I OPET cu ti ponoviti, PROBLEM JE U PPP(oE ili kojoj vec) KONEKCIJI. Shvatjas? Ne? Nisam si ni mislio...

Ukratko, ethernet frame ima svoju specifikaciju, u kojoj je samo jedan dio "iskoristivog" bandwidtha, tzv. payload (a to je onaj koji ti navodis kao svoju "brzinu na linku"). Dakle, enkapsulacija, headeri i ATM celija ti odnose od 10 - 15% (uzmi ethernet header i svoje parametre veze pa izracunaj tocno) tvoje STVARNE (one u routeru brzine). Drugim rijecima, tvojih 10ak % manje brzine nego sto pise u routeru nije posljedica lose veze, tudume nedokazani, nego posljedica arhitekture protokola koje koristis.

Razbires?

Citiraj:
Ako mu i dalje pise 2048/xy onda mu nisu povecali brzinu i treba ponovo da ih zove i vidi sta se desava sa tim.
Rezime - ako nisi bas 100% siguran u to sto meljes, barem onda napisi disclaimer.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote