View Single Post
Staro 19.01.2018., 16:53   #402
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
Pozdrav svima,
imam jedan problem sa random BSOD-ovima nakon ubacivanja x5450 u EVGA nForce 750i SLI FTW ploču...
Sa E8400 radi besprijekorno, ali čim ubacim ovaj proc, počinju BSOD-ovi sa errorima "memory management" i "IRQL not less or equal", a glavni krivci su ntoskrnl.exe i mssmbios.sys kao što se vidi na screenshotu. BSOD se pojavljuje u raznim situacijama, najčešće prilikom surfanja.

Zanima me da li se neko susreo s ovim problemom možda?
Kod mene je mogući problem PSU (Fortron 350 PNF) i eventualno loš BIOS makar nebi smio biti jer sam ga updateao po PS-u sa mikrokodovima i proc je prepoznat u BIOS-u i u Windowsima...
Dignuo sam sve napone za jedan korak za svaki slučaj, ali nije pomoglo. Probat ću se igrat s tim i frekvencijama još ali nekako sumnjam da je do toga.

Da li je moguće da naljepnica nije dobro sjela pa par susjednih pinova ne radi dobar kontakt? Na oko su svi vidljivi i nalja nije mogla bolje sjest nego kako je sad...

Bluescreenview
Meni ovdje smrdi na djeljitelj memorije.
A inače je taj čipset bugovit i qrčevit.

Što se PSUa tiče, moj X5450 je na 250W Fortronu tako da nije do PSU

Probaj neki drugi djeljitelj tj smanji takt RAMu na 800 ako je više i malo digni latencije, za početak recimo 800 MHz 6-6-6-18. Ako tu ne bude BSODova, onda lagano ili diži takt ili zategni latencije na 5-5-5-15 ili ako je neki iole bolji RAM 4-4-4-12.

Probaj, vidi, javi.

A nekada i ti procovi jednostavno su u qrcu. Bilo je slučajeva da su ljudi dobivali sfušane procove kojima fali koji SMD odozdo ili tako nešto.

No, probaj foru sa RAMom pa ćemo dalje.

A procesor može ići sigurno sa naponom do 1.4V pa ako ti je tu tanko, probaj sa 1.37V.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote