Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 15.01.2018., 14:39   #2305
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
S obzirom da ti treba samo za hladjenje i dogrevanje u prelaznim periodima , ja bih ti savetovao za te manje sobe Dakin FTXB25C za 3800kn i 35C za vece sobe . Ove klime bi trebale da ti pokriju veci deo zime samostalno . Kad bas zaskripi a ti upali ono na sta si hteo inace da se grejes pa im potpomogni . Pored Daikina za fakticki iste pare imas i Toshiba Mirai 10 i 13-ku , a za dlaku vise Fujitsu ASYG 09 i 12 LLCE .. Jedina razlika izmedju ovih klima je u nacinu rada , Daikin neverovatnije ima najnizu modulaciju , Toshiba 13-ka je po jacini izmedju 9-13 znaci nije prava 13-ka , a najjaci je Fujitsu . I da , Fujitsu za razliku od ostalih klima kako postize zadatu temp smanjuje izduv pa ga ti ne moze naterati da duva jace ako on smatra da je to dovoljno da odrzava zadatu , s jedne strane to nekome smeta , s druge za komfor je extra , a Daikin i Toshiba smanjuju toplotu koju izbacuju pa i dalje duvaju recimo na 3 brzinu ali manje toplo , nekom to mozda smeta , nekom ne . Sad znas kako rade i koje su razlike i to je to , ovo je u rezimu grejanja , na hladjenju su sve dobre pa i one najjeftinije ce ti raditi posao .

Tacnije vidi sta ti je najbolle pokriveno sa servisnom mrezom pa se tako i opredeli , nema tu nekih razlika sve ti je to skor pa isto , razlike minimane i da tih ja nisam rekao ti ih ne bi ni primetio .

Gledaj samo da se izvakumiraju pre pustanja u rad i to je to . I da , sem ako ne zelis da ti budu primarno grejanje nemas potrebe da uzimas nista jace od ulaznih modela koje sam ti naveo . Ako pak zelis onda idi na standard modele ( Toshiba Suzumi , Fujitsu LM ili Daikin FTXP ) tj klasu iznad a tad vec mozes razmisliti i o Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4700 i 25-ca za 4130kn , ima ih dosta zadovoljnih i lepo su im pregurale onu proslu zimu gde su zime bile jake .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote