View Single Post
Staro 30.01.2011., 20:21   #1
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
(riješeno) Ne mogu se podignuti Windowsi

Poz,
stavljam pitanje u ovu temu jer ne znam gdje bi bilo najbolje, ali se potajno nadam da nije riječ o hardverskom problemu...

Evo o čemu je riječ:
radi se o PC-ju iz "My komp" koji je korišten svega 10-ak puta od kada je kupljen u 8. mjesecu 2009. (iz nekih sad nebitnih razloga). Na njemu je bila instalirana Windows 7-ca RC verzija. Tih prvih par puta kad sam ga koristio sve je bilo OK, a onda posljednjih par puta nakon što bih upalio komp nikako nije htjelo doći do boot screena i podizanja windowsa. Ne znam kako to bolje opisati, jednostavno krene k'o da će se podizati (čuje se hard, ventilatori) i onda zastane, pa opet krene pa zastane i tako u nedogled. Ne uspijeva uopće doći do boot screena, ništa na ekranu se ne pokazuje. Zvuk je k'o da se "muči", k'o da dođe do neke faze podizanja i ne može dalje. Ovo je najbolje što mogu opisati. A onda nakon nekoliko pokušaja uspije pokrenut windowse. Pri sljedećem paljenju opet isto, prvo nekoliko puta neće pa onda odjednom uspije.
...
Sad kad sam uzeo komp u ruke da ga (napokom) počnem koristit upalim prvi put i opet sve isto. Stenjanje i ne može dignut. Zanimljivo je da opet nakon par puta uspije podignut windowse, ali treba proć malo duže vrijeme (!), ne može nakon samo par minuta, reko bi više od sata (!). Ovo mi nikako nije jasno. I još nešto zanimljivo, kad konačno uspijem podignut windowse i kad nakon toga restartam komp, opet se podignu normalno, ali ako iden na shut down, opet nastane isti problem! I opet ne mogu ništa neko vrijeme.
Kako sam pročitao da je RC Windowsa 7 istekla u 6. mjesecu 2010. mislio sam da je možda do toga, ali u tom slučaju se, kako sam čitao, komp automatski gasi svakih 2 sata.
Srušio sam windowse, obrisao particije, stvorio nove i formatirao ih. Mislio sam napraviti dual-boot pa sam prvo instalirao XP. Instalacija je normalno završila, restartao sam komp i sve je bilo OK. Kad sam opet podigao windowse i nakon toga uradio shut down, opet sve isto! Za poludit!
Pokušao sam chkdsk particije na koju sam stavio XP i kad je došlo do nekih 40-ak %, prekinulo se chekiranje, komp se restartao, došlo je boot screena od matične i tu je zablokiralo. Kad sam ručno restartao komp je opet ušao u tu svoju neku fazu "mučenja" kako je ja zovem i sve isto ko da nisam ništa uradio. Kad se chkdsk sljedeći put opet pokrenuo došao je do kraja i onda se pojavio BSOD koji je odmah nestao tako da nisam uspio ništa pročitati.

Ne znam jel može bit do diska ili do čega, ne znam stvarno. Odjednom su počela ova sr***. Najčudnije mi je što je komp upaljen svega 10-ak puta i garantirano je ispravan.
Ako ovo što znači, na disku je ostala "Reserved Space" particija Windowsa 7...

Molim vas bilo kakva moguća rješenja, pitajte bilo što. Ja sam pokušao opisati najbolje što sam mogao...

Hvala!

Zadnje izmijenjeno od: bjede. 31.01.2011. u 01:33.
bjede je offline   Reply With Quote