View Single Post
Staro 08.09.2019., 20:57   #2618
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ostaje max iduce sezone u rb, kakav su napredak u hondi napravili zadnjih sezonu i pol ne bi me cudilo da po snazi iduce sezone budu tu negdje sa merc mašinom.
Povratni feedback sa 4 bolida je nemjerljivo veci/dragocjeniji nego sa dva.
Jasno da je. Zato je McLaren failao što nije poslušao savjete pametnijih ljudi da kupi Manor i u njih isto trpa Hondine motore. Bio bi debelo veći feedback. No ŠBBKBB.

Nada je da McLaren uzme opet Mečke, a Mečka odluči da se više neće igrati F1 pa McLaren opet bude works team

Citiraj:
Newieu i ekipi zaduženoj za šasiju i aero se nece dve sez. za redom dogoditi da tolko fulaju setup da se traže iducih pol sezone, odnosno uz solidnog drugog vozaca u 2020.g. Maxa vidim u borbi za titulu.
Malo preoptimistično. Koliko god htio da se treći igrač umješa u pošteni "all-over-season" fajt, mislim da 2020 još ipak ne bude. No, 2021 i reset pravila... tko zna

Citiraj:
Na pocetku ove sezone sam napisao poredak ferkan, rb pa merc...mozda sam uranio sezonu.
Isto je mislio i Helmut pa eto

Citiraj:
Što se iduce trke tice, ne bi se iznenadio da oba rb budu na postolju, jedan minimalno, ferkani ce biti loši..dakle borba rb i merc za pobjedu
RB-u sam prognozirao još 3 utrke do kraja sezone koje bi mogli uzeti, obzirom na pokazano stanje stvari. Singapur je jedna od njih... samo je pitanje u kojem je stanju Maxov motor nakon današnje utrke. Opet je imao powerloss a i pošteno je naganjao taj motor.

Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova


IMHO veliki je vozacki faktor bio u gubitku naslova jer se bas potrefilo da je Ham odvozio svoju vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri, a Vettel jednu od (2014. i trenutna konkuriraju) najgorih.
Dakle, nedavno sam izjavio da godinama pilam da Vettel nije top vozač. On je odradio DOBRO svoje sezone 2010 i 2012. 2011 i 2013 nije bilo konkurencije, ali 2010 i 2012 konkurencija je bio Alonso u sporijem bolidu. Zato sam i rekao da je dobio na "znanje". Odvozio je dobro top bolid. I to je to. Bilo je dovoljno za naslove.

A kako je Alonso odvezao 2012. sezonu, mislim da to nikad nitko neće ponoviti. A taj Ferrari je cijelu sezonu bio 2. a na momente i 4. bolid na stazi po snazi. I svejedno je došao do picine dlake. U Spa ga je pomeo Grožan, a u Japanu Raikkonen (ako se dobro sjećam, cvaknuo mu je gumu).


Citiraj:
Da je Ham vozio tadasnji Ferrari, a Vettel Mercedes tko zna kako bi zavrsilo prvenstvo, lako moguce da bi ga Ham i uzeo.
Sličnu sam primjedbu dao lani "da je Alonso bio u F1 2018 Ferrariju, da bi digao naslov. A ako nebi osvojio, fajt bi se odnio u Abu Dhabi".

No, ŠBB KBB... Ham je iskoristio sve i jedan poklon i odvozio maestralno.

Citiraj:
Da stavis 2 AI iz F1 2018 da voze jedan u Ferrariu, drugi u Mercedesu - od 100 simulacija vjerujem da bi onaj u Mercedesu veliku vecinu uzeo naslov jer je bolid jednostavno kroz cijeli tijek sezone bio nesto bolji - na stazama na kojima je bio u zaostatku, taj zaostatak u prosijeku nije bio toliko velik kao prednost koju je imao na stazama na kojima je bio najbrzi bolid.
Splet okolnosti, kao što sam i naveo, je bio takav kakav je bio. Ako se dobro sjećam, Mečka je imala taj Party mode za qualy koji recimo ove godine više manje imaju svi, ali je Ferkan imao bolji race pace u normalnim uvjetima (nenormalni uvjeti su sjebavanja taktike, gume i tako to).

Nemojmo ni zaboraviti da je Mercedes tj Toto Wolff cmizdrio oko guma nakon 3. ili 4. utrke da ne valjaju. I onda odjednom, Meček prodisale u Španjolskoj. A da je sve normalno (opet kažem, suprotno od raznih događaja), Vettel je u Europu trebao doći sa stotarom tj 4/4. Za Kinu nije kriv, ali za Azerbejdžan je itekako. To je bio poklon samo takav.

Citiraj:
Ali dio zasluga mora ic i slampavosti Talijana koji su nebrojeno puta ispadali smijesni na pitwallu, kompletno fulali s upgradeovima kroz drugi dio sezone te unatoc maestralnoj pouzdanosti kod Vettela ( i nesto manjoj kod Kimia) i apsolutnom dnu od voznje Bottasa kroz veci dio sezone - uspjeli zavrsiti skoro 100 bodova iza Mercedesa u konstruktorskom poretku
Ako se manimo rezultata i Sebovih vožnji "hladno-toplo-hladno-hladno-toplo-hladno", od Singapura je krenulo nizbrdo. I baš kod tog skliznuća sa upgradeom, Ham je u tri utrke digao 3/3 tj 75 bodova. Ali ono što tu Seb nije uspio, nije uspio napraviti damage limitation jer se u Suzuki izvrtio, a i po svemu viđenom do tada, trebao je imati 80 bodova više samo od svojih grešaka (to sam ukrao sa Sky Sporta ), tako da bi praktički u USA ušli u egalu ili sa kojim bodom više na Sebovom kontu (jer da je on iskoristio sve što je trebao i mogao, Ham bi sam po sebi imao manje).

USA je trebala biti i mogla je biti komotni 1-2 za Ferkan da se gospon opet nije izvrtio.

MEX bi već bila panika u Mečki. Iako je RBR tu dominirao, Mečka se patila kao nitko. Ferkan tj. Seb je na kraju to i iskoristio ali u pravoj povijesti bilo je gotovo. U alternativnoj o kojoj pišem, još bi se prednost podebljala.

BRA bi bio vjerojatno Mečkin kakav je i bio.

I zato kažem da bi usprkos failanim upgradeovima nakon Italije, fajt za naslov bio vrlo vrlo moguć u zadnjoj utrci u kojoj bi Mečka bila bolja, ali pitanje je bi li im bilo dosta.

Bottom line - zato kažem da se moglo i da se imalo sa čime. Ali se nije imalo sa kime. Seb je odvozio svoju najgoru sezonu (manimo 2019) i to onda kad je trebao odvoziti vrlo dobru (ocjenom 4/5). Nažalost po nas koji smo ostali uskraćeni fajta do zadnje utrke nakon 2012 sezone (ne računam Mercedes in-team nadjebavanja u sezonama kad je Toto Wolff bacao novčić koji vozač bude digao kantu ).

Brko je offline