View Single Post
Staro 11.07.2007., 21:18   #19
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,343
Citiraj:
Autor devil_kc Pregled postova
ne zeli nikoga vrijedat, ali ako neko nezna posloziti ubuntu koji je stvarno sprdacina od distre onda nema bas kaj puno raditi na linuxu. ubuntu je stavrno DALEKO najjednostavvnije distra, divna za prelazak s windowsa jer se instalira sa 3 klika. sve se samo prepozna. nema veze. ali ako vec idete na linux drzite se distribucija postenih a en ubuntua, mandrive i susea. ajde suse je jos donekle ok... donekle. neznam nisam ja dugo na linuxu ali sam ubuntu zaobisel u sirokom luku jer tak sigurno necu nist nauciti. ako bas hocete apt get i deb uzmite debian koji je mrcina. ako hocete rpm uzmite fedoru ili rhel. a tu su i slackware i gentoo. to su postene linux distre. a ne gaybuntu.

Bit ću kratak a moj odgovor jednostavan-znam ljude i kako razmišljaju-Zato sam napravio ovaj tutorial.Oni koji se žele naučit radit na Linux distri tipa Debian/Gentoo/Slackware sami će proučit dokumentaciju.A Debian težak?Ajde molim te...isti k*** ko i Ubuntu,samo su neke sitnice po defaultu malo drugačije...Nitko nije više l33t ako koristi Gentoo u odnosu na onoga koji koristi Ubuntu.A još manje ako misli da to je.Na Linuxu sam već 4 godine i isprobao sam dosta distri,od dobrog starog slacka (godinu dana bio na njemu-jedina prava distra ako želiš naučit pravi linux od nule...alternativa je Gentoo...ako ti se da kompajlirat sve od nule prilikom instalacije)...preko Fedore,Red Hat,PcLinuxOS...pa dok se sada nisam smjestio malo na Debianu (samo zato jer Ubuntu ne mogu instalirat jer je po defaultu uključen powernow daemon a isti ne mogu isključit pošto ne mogu ući u single mod).Nikada ne podcjenju druge jer su na "lakšoj" distri.Neki se jednostavno nemaju vremena zezat za nekim stvarima.

P.S.-mali dodatak za Debian (uz ovaj gore za Ubuntu)

http://www.pcexodus.com/phorum/index...pic,705.0.html

Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Nekim ljudima se naprosto ne da trošiti vrijeme na konfiguraciju i instalaciju, pa i na korištenje nekog operativnog sustava. Iz tog razloga žele jednostavnu Linux distribucuju, iako, iskreno, ne vidim neku veliku prednost u odnosu na windowse u Ubuntu distri. Ne bi vjerovao, zato ih je i većina na Windowsima.
Nećeš vjerovat-ali griješiš.Na windozama je cijeli svijet jer je Microsoft shebo IBM (OS/2) a alternative dugo nije bilo.Ubuntu (ili neka druga distra) je dosta jednostavniji od bilo kojeg Windows OS-,a ako utrošiš malo korištenja onoga među ušima-može se izvući jako mnogo...od brzine preko stabilnosti do...recimo kontrole brzine vrtnje nekog venta direktno
Jedini minus kod Linux distri je slaba podrška za najnoviji hardwer (riješava se brzo),podrška za malo "egzotičniji" hardwer te nedostatak profesionalnih aplikacija kao što je Photoshop (što običnom korisniku ne treba).Te naravno - igre...jest da imamo wine i cedegu,al dosta igara još ne radi ili radi loše (doduše dosta ih zna radit bolje nego nativno pod windozama...GTR2 na primjer).
tomek@vz je offline   Reply With Quote