View Single Post
Staro 10.01.2009., 18:22   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor _hmp_ Pregled postova
U biti svaki 32 bit Win teoretski moze alocirati 64GB memorije na x86 procesoru koristeci PAE ( Windows Server i 128GB ). Svaki 32 bitni procesor, poslije Pentiuma Pro (P2, P3, P4), zbog svojeg 36-bitnog address bus-a, moze baratati sa 2^36B = 64GB memorije.
Ne bas svaki. Pogledaj ovdje za detalje.

Citiraj:
Znaci li to da je u biti u implementaciji 32bitnog Windowsa (XP prvenstveno) namjerno onemogućeno alociranje memorije preko 2^32B?
Da.

Citiraj:
Ocito sam ja nesto krivo shvatio, jer mi ovo nema nikakvog smisla.
Sve si dobro shvatio, da pace. No, PAE/PSE-36 su *teski* hackovi koji osim svojih realnih nedostataka ne eliminiraju "4GB issue". Cak i uz PAE/PSE-36 izgubit ces dio RAM-a koji ce biti potrosen na mapiranje ostalih uredjaja, pa primjerice umjesto 8GB uz PAE/PSE-36 ces jos uvijek imati 7.xGB ili nesto u tom stilu.

Citiraj:
Autor matijab Pregled postova
ima ga posalji pitanje u bug i oni che ti odgovorit sad trenutno ovih dana nemogu vidjet,kako i shta u registriju se treba napravit i mogu win 32 prikazati 4.00 gb.imash 5 minuta posla s tim i onda ti pokazuje,
Nesumnjivo. Uvjeren sam da Bugovski Windowsi mogu "prikazivati" i Pentijum 6 32GHz, ali...

Dakle, ukratko, ti nesto pomijesao, da budem blag.
Citiraj:
a uopche shta si opterechen s tim???
Zasto mislis da sam ja "opterecen" s time?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote