View Single Post
Staro 10.07.2018., 18:05   #23
NBElite
Registered User
 
NBElite's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
daa..trazio sam i ja..i vec sam ti mislio pisati da nema, kad vidim..brzi si..(musterije, i druga sranjca uokolo ovog )


sata 3 driver mi u principu ne treba za sada, pa ga necu ni stavljati.. i iskreno..u ovom trenu mi je toliko pun kufer da bi najradije sve bacio u ..eto..materinu..


ali..


Test harda: odrađen je u microline servisu, jer sam hard prvo instant ocijenio kao nevaljali i odnio na promjenu tamo di sam ga kupio. (da ne ispadnem sumnjiv...na laptopu nije htio bootati, a kad sam pokrenuo ponudjeni repair, javio je da ne vidi hdd. Poslije sam ga prebacio na svoju linux masinu preko USB.a, no tamo mi je radio "klik..klik"..pa sam zakljucio nabrzaka da je gotov...poslije se ispostavilo da je konektor na USB hub-u koji daje dodatnih 5V bio otkacen (:P) )


Kad se vratio iz microlinea, ponovno sam ga testirao sam na linux masini i na windows masini direktno spojen na SATA...dakle..sad malo opsirnije...zasto je HDD OK.


Iskreno, ja ovdje sumnjam na sranjca na maticnoj ploci. Chipset - od pregrijavanja, jer frend igra WOWS i od nedavno sam mu instalirao Rome total war...a pusi kraj kompa..i kad sam ga rastavljao, bio je ono..."malkoc" zastopan od prljavstine.


Izvan toga, svejedno mi nije jasno zasto linux radi!!??!

Blue spirit... je sjecam se tih optiplexa..naime..vrtim si NAS na jednom od njih (750)... no nisam imao sa svojim problema..

Mislim da je serija 230..250 imala sranjca..i to ..opet ..ne svi. Nikad nitko mi nije objasnio zasto je to tako.

Daj..pliz.. ako nista drugo, barem da negdje postoji zapisano sto se da napraviti u ovakvom slucaju, jer ovo sto se izgugla...mislim.. postoje govanca koja u sebi imaju vise vitamina nego sto ono izguglano ima informacija. (sto se uopce desava sa tim informacijama na stranicama koje google izbacuje..sve manje tocnih informacija..zavjera!!! ljudi..zavjera!!)

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 10.07.2018. u 20:16. Razlog: spojeni postovi
NBElite je offline   Reply With Quote