View Single Post
Staro 25.11.2010., 07:32   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Najjeftiniji reader na našem tržištu je PRESTIGIO PER3162B - soma kuna!



http://www.pc1.hr/Default.aspx?t=art&u=213662

No prije nego svi potrčite, stvar je prilično loša. Imao sam priliku raditi na Kindlu i naspram ovoga kindlač djeluje kao da je iz druge galaksije. Prvo, pozadina nije bijela već sivkasta i koliko god banalno zvučalo, jednostavno to nije to, previše umara oči. Drugo, prilično sporo i vrlo loše sučelje, prilikom okretanja stranica stvar toliko zablica i zblesira sliku da sve prednosti e tinte u tih par sekundi okretanja stranice padaju u vodu, jer oči popizde gledajući u to.
Treće, 6" je na ovom uređaju premalo. Što zbog pozadine, što zbog tipki, što zbog načina na koji barata s tekstom. Na ovom uređaju zaboravite na klasičan scan u pdf formatu, jedino ako ga možete čitati bez uvečavanja (dosta je sitno, ako nemate odličan vid - zaboravite). Čim krenete povećavati tekst (klasičan scan, ne možete mu povećati font, samo zumirati) stvar se raspada. Prebaci jedno slovo u solo red, krivo prelomi rečenicu itd. Na Kindlu (ne znam na koju foru je to izvedeno) to puno bolje radi.
Izvorni format za e-book je još koliko toliko dobar, no sve odu u u krasni racku kad okrenete stranicu, što će biti svakih toliko zbog malog ekrana.

Uglavnom, ja sam se bio ozbiljno zapalio kada sam vidio cijenu, no čim sam ga probao - naglo sam se predomislio
E sad, ako je nekome bitno samo da je e-ink, da je što jeftiniji i da se može nabaviti kod nas - bacite oko, ne znam jel ovaj PC shoop koji ga drži web dućan ili imaju prostor, no nazovite pa pitajte da isprobate stvar. Možda možete preći preko nedostataka, ja i dalje čekam nešto drugo, dok ne popizdim i naručim ovaj novi Kindl preko Amazona
tor je offline   Reply With Quote