View Single Post
Staro 24.09.2012., 21:27   #1
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
AMD Radeon 7950

Nisam našao temu za ovu grafu zasebno, pa da otvorim

Uglavnom, razlog je (za sada) uspješan mod tj. zamjena stock coolera sa (a čime nego ) starim dobrim Accelero S1 rev.2 + 2x120 Zalman F3 @7V.

Upućeniji će odmah primjetiti da u startu postoji kvaka- baze nisu kompatibilne.
Nabasao sam na ovo (danas stiglo) i, jasno, isprobao brzopotezno.

Uglavnom, nisam se sjetio baš napraviti fotke za sve kao niti SS-ove (nešto sam brzinski slikao sa mobom, sutra okačim ovo šta imam), no razlike su 14C niže za GPU, te 13C i 14C za VRM 1 i 2 u usporedbi sa stock ventom @100% (ilitiga 4648RPM, uz impresivnu zvučnu kulisu ).
Mjereno (poradi žurbe) sa 10-ak min. Ungine heaven-a na 1920x1200 sve na max., grafa 1055/1575 (max. za stock napon).
Ježići na memi, goli VRM-ovi...

Uzimajući u obzir raskoš ponude i cijene aftermarket coolera za 79X0 seriju, ja sam prezadovoljan.

Ponavljam, ovo je samo preliminarno testirano, jači OC i dr. ide kada smislim rješenje za VRM-ove.




UPDATE:

Evo stanja nakon cca pola sata Ungine-a u loop-u sve na max 1920x1200




Grafa OC-ana na 1150/1700, tj. sve se vidi na SS-ovima.
Do 60C je išla na 1.3V, ali nakon 5-6min. testa (to je max. šta sam uspio izvući) se javljaju artefakti na 1200MHz za GPU...ispod toga napona i ranije .
Nije baš neki primjerak za obaranje rekorda, no ovih 1150MHz postiže sa relativno malim naponom (srećom, ne skalira linearno u negativnome smislu ).

Accelero S1 je i dalje zvijer od hladnjaka, a VRM-ovi očito i nisu neki bauk za ohladiti čak i ovako goli, sve dok se ne ide ekstremno sa naponom (žao mi je što ne mogu svrsishodno puknuti 1.3V cca pola sata, sa ovakvim GPU-om jednostavno to ne želim na silu raditi).

Nisam našao na netu nigdje ništa testirano sa ovom kombinacijom (ne računam ovoga lika sa SPCR-a, on je ipak radio nešto drugo, i to lošije imho...), tako da se nemam prema čemu ravnati; one testove Acc.extreme hladnjaka napravljenog baš za 79x0seriju i sa cijenom od 500-600kn ne uzimam u obzir jer su rađeni u komparaciji sa bitno drugačijim stock hladnjacima i grafama, i na automatskim postavkama venta pa "delta temp." ispada i po 20-25C razlike.
I ja sam na auto postavkama venta imao i do 75C za GPU, za VRM je bilo i više, no to opet nije max. šta se dade izvući iz stock hlađenja (zato sam i mjerio na 100%-tnoj vrtnji i 4+k RPM-a).

Još nisam probao ventove na 12V, ali mislim da niti neću, jer stvarno ne vidim svrhu (prije ću ih staviti na 5V pa vidjeti kako diše hlađenje @stock naponima, recimo).

#2

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 26.09.2012. u 20:42. Razlog: dopuna
  Reply With Quote