Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 02.03.2020., 20:14   #10316
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Dakle špajza.
Brate mili, ne da ti ne treba drugo pojačalo, nego ti treba slabije pojačalo.

No da, šalu na stranu, tebi tu centralni zapravo ni ne treba, u biti vjerujem da ti samo pogoršava priču. Probaj ga iskopčat, ponovit kalibraciju samo sa 4.2.2 pa pogledaj koji film, vidi će tako bit bolje.
A ovaj akustični panel(čić) iza glave ako možeš spusti niže, drito na trosjed da bude naslonjen.

Da pogodim ...ti si u HiFi a ne HT taboru.




Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Rack je drveni javor(nije pticiji) , na siljcima od mesinga, napravio sam uz pomoc stolara. Na slikama se vidi sve. Svaka polica ima avob utor na zadnjoj strani.
Tamburin za noge ne stane. Xtz 12.17 edge u blagavaoni i Pioneer SW160K tik uz trosjed. Moram se sa tim poigrat. Xtz moram negdje premjestit. Mislim da ovaj zadnji Terminator. Ma pretumbat cu kad klinci narastu i odu hahhaha. A za centralni imam jos jednu policu al mi se ne svida rack onda visok je. Al probat cu da vidim kgska je zvuk puno bolji lako vratim.

Moj HT5.2.2. Marantz SR6013, Rpi3 Allo boss dac to Hybrid Tube Amp to analog 7.1 front IN for stereo music (waiting for delivery of XTZ edge a2-300 for power two front speakers), Nvidia Shield TV 2017, Philips PUS7809 43", old Pioneer Dvd player(working but not in use �� for long time). Speakers : front Klipsch RP260, centar Klipsch RP250C, suround Klipsch R14M, for Atmos cealing JBL CSB5, subwoofers XTZ 12.17 edge and Pioneer SW160K.

Jedna skala više na racku je puno bolja ideja nego 2 kutije cipela.
Definitivno probaj tu lokaciju za centar jer vjerujem da ce ti više odgovarat.
Znam da svako ima neku svoju ideju kad je riječ o centralnom zvučniku ...iako ne znam zašto jer se gajdlajnsi i preporuke za miksanje i produkciju svode skoro na isto te su poprilično jasni.


P&E Wing Recommendations For Surround Sound Production
Dolby Surround Mixing Manual 01 / Issue 1
Dolby 5.1-Channel Music Production Guidelines / Issue 2
Dolby Atmos Home Entertainment Studio Certification Guide


Sažeto , centar ti treba a mjesto toliko visoko na zidu ostavi radije za križ ili grb ljepe naše.
Što se tiče ostalog , situacija je daleko od ideale ali bar se nisi išao igrat biljara za zvučnim valovima kao što to preferira večina kad je riječ o atmos integraciji.

Pitao sam za stražnji zvučnik jer mi se činilo kao da kabel izlazi iz same police što je riješenje koje nisam nigdje vidio.
A nisam vidio ni taj rack. Tvoja ideja ili ...? Uljeno? Izgleda zanimljivo.
Zadnje , još jedan xtz sub bi tu bio minimum. Pioniru je mjesto na njuškalu.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 02.03.2020. u 20:40.
Imagine je offline   Reply With Quote