View Single Post
Staro 03.12.2010., 23:05   #886
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ne možeš tržište rušiti lancem trgovina po Hrvatskoj, kakva je to ideja. Tad si baš ti tržište i rušiš sam sebe. Možeš ga rušiti upravo tako, s vjerojatno loše plaćenim radnicima, u psećoj kućići bez ikakvog skladišta i minimalnom maržom pri čemu ne znam da li imaju kakvih troškova dopreme robe sebi ili im sve dostavljaju.

Tome ni jedan "pravi" dućan ne može konkurirati jer mora iz nečega pokriti troškove veće/više trgovina, bolje plaćenih radnika, robe na stanju i pripadajućeg "mrtvog" kapitala, odnosno robe koja se "ne proda".

Ljudi pri kupnji, naravno, misle na sebe i kupuju gdje im je jeftinije.
Rezultat je pad prometa "normalnih" trgovina koje moraju iste troškove podmiriti s manje prodane robe što vodi ili do većih cijena ili do zatvaranja. Ako to nije rušenje tržišta, što je? Zašto misliš da bi gazdi Protisa bilo napeto proširit se po Hrvatskoj? Pa tko bi to lud više napravio, pogledaj kako su prošli HG Spot, VeMil i Links.

Protis i Optimum su tu negdje, ajde Optimum ima neku trgovinu (doduše u Trnavi pa auto razbiješ dok dođeš tamo, al aj) i tako, ali ista stvar. Ne vjerujem da si dulje čekao zbog njih, vjerojatno bi isto čekao i u Protisu. Zar je razlika Protis-Optimum bila 500kn? Pa kolika je onda Protis-ADM ili Protis-Links?
FitzTN je offline   Reply With Quote