View Single Post
Staro 09.04.2017., 12:56   #1
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Arrow iOnik W1051 (800kn za Windows 10 tablet s 2/32Gb, Intel Z8300 i 10.1" IPS ekranom)

Trenutno je na akciji u Linksu za 800kn (snižen s 1200kn) s 10.1" ekranom, u ovom rangu inače možete kupiti samo Android tablet s 1Gb RAM-a.

Karakteristike:
Ekran: 10 inčni 1280x800 IPS zaslon
Procesor: Intel Z8300 (četverojezgreni 1.8Ghz)
Pohrana: 32GB +MicroSD to 64Gb
RAM: 2Gb
Operativni sustav: Windows 10

Ostalo: jedan standardni usb utor, jedan micro, HDMI, izlaz za slušalice, prednja i stražnja 5mpx kamera itd
Baterija:5600mAh

Za ovu cijenu nisam našao nikakav bolji tablet, inače se jedva nađe 10" ekran za tu cijenu a kamoli IPS ili 2Gb rama.
Uz to dobiva se i tipkovnica koja ima hrvatska slova, ne zahtijeva dodatno napajanje (stavlja se pomoću posebnog utora) a ima i mousepad koji podržava dva dodira pa možete "skrulati" ako dva prsta pomičete prema dolje (umjesto po zaslonu), ima i lijevi-desni klik na mousepadu te tipkovnica ima još i dodatni usb utor pa imate pravi mali laptop uza sebe. Touch je precizan, možete instalirati i igre s Windows trgovine poput Asphalt 8, okretanjem tableta upravlajte vozilom, precizno isto.
Ako ga odvojite imate običan tablet, čak je i relativno lagan.

Ekran je isto odličan, IPS, iz svih kuteva je jednak, na suncu je ekran isto solidan.

Operativni sustav je Windows 10, boota se za svega par sekundi, odmah mi je napravljen Anniversary update te nikakvih problema nema, laptop je iznimno brz. U Chromeu surfam internetom, ovo je zapravo obični Windows sustav pa možete bilo koju aplikaciju/igru instalrati.
Wifi isto dobro hvata, u drugoj sobi na kraju stana imam 20/3mbps kao i do routera.

Ne zagrijava se pre više, tj lagano gornji desni ugao kada je stress test (Aida 64 nakon 30min).

Nakon nadogradnje i brisanja Windows OLD mape imam 17GB slobodnog prostora na C pogonu.

Prednosti:
-cijena od samo 800kn
-24mj jamstvo u HR
-odličan 10" ekran, Intel procesor, brzina
-Windows 10 OS

Nedostaci:
-tvrtka koja ga proizvodi iz DE je otišla u stečaj, ne radi link za preuzimanje drivera (iako postoji recovery particija sa driverima na tabletu)
-nema bljeskalicu
-nema GPS iako Microsoft Mape daju preciznu lokaciju, vjerojatno preko mreže

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote