View Single Post
Staro 05.12.2013., 00:06   #27
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor andreja-os Pregled postova
Pozdrav, nova sam na ovom forumu ali sam se svakako željela uključiti i malo oživjeti ovu temu, pošto mi je to posao. rastaviti i sastaviti laptop, piece of cake, dijagnoza malo zeznutija.. rad na IR lemilici nakon dosta učenja i truda, piece of cake.
samo bih htjela napomenuti da svaki kvar koliko god simptomi bili isti ne mora značiti istu dijagnozu.
Sve ploče koje se griju kao i chipovi čak i na najboljoj lemilici mogu "otić" do kraja i biti nepopravljive, stoga ekipa koja želi to raditi neka dobro razmisli da si ne naprave više štete nego koristi u tom poslu.

i pozdrav svima
Citiraj:
Autor seno Pregled postova
U slucaju da imas profil na svojoj masini / uredjajima ti nikako ne mozes unistiti cip, uzimajuci u obzir da je profil uredan. Ovo govorim iz iskustva, jer sam imao malo profil koji mi je isao van granice, nakon sto sam sredio nisam imao problema nikako.
Dobro dosla ^^.
Andreja je ovdje u pravu, bar jednim dobrim dijelom.
Bez obzira koliko dobar stroj bio i koliko je profil ugođen dijelovi ploče idu na temperaturu preko 230c. Ukoliko je nepotrebno ne vidim razloga zašto bi se opravdavalo pogotovo jer su neke od komponenata osjetljive na visoke temperature.Oko "uništavanja" čipa slažem se s tobom, postotak uništenih čipova je zanemariv.
Rastaviti, sastaviti pa čak i reball je jednostavan.Diagnostika nije. Za taj dio je potrebno znanje i oprema. Pa onda imamo situaciju kada servisi rade samo reball, ako prođe prođe, ako ne, stranka može pospremiti laptop u e-otpad. Bez obzira koliko je dobro napravljen reball, ja ne mogu znati dali je napravljen dobro. A isto vrijedi i za mene samog.
Da ne govorimo o ekipi s puhalicama koji za laptop koji uopće ne pali idu grijati grafički čip onako rutinski u nadi da će se valjda laptop nekim čudom popraviti.
Na kraju te cijele priče ljudi nemaju povjerenja u popravak ploča, pa primjera polovna ploča nereparirana ima cjenu višu nego ona reparirana, što je krajnji apsurd. Da ne govorim o servisima koji su odustali od takvih popravaka radi tkz. nepouzdanosti popravka. Konkurencija nije problem, problem jesu gore opisani.
Ja se slažem s Andrejom, kao što sam i napisao, diagnostika je bitna. Prvo diagnosticirati kvar a onda ga otkloniti.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 05.12.2013. u 00:16.
Alvin je offline   Reply With Quote