View Single Post
Staro 11.09.2019., 13:53   #948
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Pa ako ima Lumion valda ga koristi za renderiranje modela iz ArchiCAD-a (Lumion LiveSync ili export kao .dae)...
Da, logična pretpostavka ali i dalje vrijedi pitanje omjera ... ako je arhitekt koji radi i sav ostali posao onda je 3D vremenski mali dio cijelog projekta ili će za neke projekte biti dovoljan i samo preview iz ArhiCADa.

Citiraj:
Autor sqeecoo Pregled postova
Nažalost, financije ne ovise o meni, a komp je za radit... Moram napravit neke kompromise i neće nikako moći biti optimalno. Al ne treba mrcinska mašina, nešto pristojno do 7K kuna.

Vjerojatno je svetogrđe, al zasad izbacujem rendere na kompu sljedeće konfiguracije ...
Tim se ne moraš zamarati, boj ne bije mač već srce u junaka
Razliku u Lumionu bi vidio sa jačom grafičkom (tipa 1070/2070/1080) ali to ti već pojede dobar komad budgeta.
Možda bi se mogao navući neki Ryzen 3600, 32GB RAM i radni SSD (240/512GB) da bar učitavanje modela i tekstura bude što brže moguće.
Da li možeš iskoristi neku od komponenti sa staroga ? HDD, kućište, napajanje ... ?

AutoCAD, ako je samo 2D, će raditi ok na bilo čemu.
Za Blender, nisam puno pratio, ali koliko znam njegov render-engine (Cycles) je hibrid (i CPU i GPU) tako da bi tamo vjerojatno neki više-jezgreni CPU bio bolji u tom budgetu.

edit:
Smartic je već dao prijedlog, ja bi samo naglasak stavio na veći SSD i provjerio koliki je odnos grafičkih (970 vs. 1660).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote