View Single Post
Staro 09.04.2013., 17:11   #445
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Evo što kažu za disk :

Toshibini 3,5-inčni diskovi novost su na tržištu jer je tvrtka postrojenja za njihovu proizvodnju kupila od WD-a.
Većina kupljenih postrojenja pripadala je nekoć HGST-u, pa su aktualni Toshibini 3,5-inčni diskovi zapravo preimenovani Deskstarovi starije generacije.
Dva najveća modela iz serije DT01ACAxxx temeljeni su na podatkovnim pločama kapaciteta 1 TB, 6 Gb/s SATA sučeljem i 64-megabajtnim cacheom.
Deklarirana potrošnja pod opterećenjem od 6,4 W prilično je niska, a potvrđuju je i naša mjerenja radne temperature.
Toshibini puleni u testiranju s HD Tuneom bilježe prilično dobre rezultate sekvencijalnog čitanja i pisanja.
Gustoća zapisa na pločama nije na razini Seagateovih diskova, no vrlo je visoka.
Pristup cacheu brz je kada čitamo, no dosta spor kada se piše. Srećom, čini se da to nije utjecalo na performanse diska pri internom kopiranju podataka.
U AS-SSD-u obje Toshibe tako bilježe odlične rezultate s kojima se mogu mjeriti tek skupi, bučni i rastrošni diskovi iz WD-ove serije RAID Edition.
Vrlo pozitivan dojam nastavlja se kod testiranja s PCMarkom, u kojem diskovi japanskog proizvođača zauzimaju vrlo dobre pozicije.
Konkretno, ispred manjeg modela samo su dva WD-ova diska (RE i Black), dočim je veći na vodećoj poziciji.
Ono što Toshibinim diskovima nedostaje za našu bezrezervnu preporuku jest dulje jamstvo.
Premda je dvije godine manje-više standard za sve “obične” diskove,konkurencija sličnih performansi nudi više.
S druge strane, Toshibe su i jeftinije, što je u današnje vrijeme teško zanemariti.

Disk mi je stigao pa sam odmah napravio test .
Evo SS koji pokazuje da je disk prilično brz !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	09-travnja-2013_16-53.png‎
Views:	291
Size:	50.9 kB
ID:	11943  
Kristijan1 je offline   Reply With Quote