View Single Post
Staro 03.05.2021., 21:20   #1331
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo, u nedostatku ičeg bolje od HW-a, mali kratki osvrt na USB-C kablovinje koje mi je došlo nakon 2+ mjeseca čekanja. Iskreno sam zaboravio na to da mi je uopće u dolasku pa me iznenadilo danas u sandučetu. Redom:


PZOZ :
- uzeo 2 komada jer su bili na nekoj akciji za 1,09 USD + šiping isto oko 1 USD pa reko da probam
- kabel tanak, osjetno tanji od BaseUS-a koje imam već 2 godine kao i onaj 2-metarski BaseUS, nije krut, vrlo labav ko špagica, ali nije ni bog zna što po pitanju kvalitete pod prstima, veći konektor nekako sitan
- realno, vrijedi 1 USD, BaseUS je valjda 4 koplja iznad po pitanju kvalitete
- fotke nemam jer sam ih poklonio, dodao bi da se na PZOZ kablu dobije i čičak, što je ujedno i jedina prednost na kabelom kojeg opisujem malo niže


Vothoon :
- također, uzeo 2 komada, bili ispod 2 USD nešto sitno + šiping isti kao i kod PZOZ-a
- kabel deblji od PZOZ-a, ali osjetno krući i "plastičniji" u smislu deformacija, nešto sitno deblji čak i od BaseUS crvendača koje sam linkao
- ojačanje na krajevima kabela protiv piganja, no dojam je puuuuno veća kvaliteta od PZOZ-a
- nije 1 nego 0,9 metara, ali OK
- meni osobno prekrasan plavi kabel i dobri mesnati konektori za koje fino moš ulovit kak se spada, čak su mi i bolji nego na BaseUS:



Na obje marke PZOZ i Vothoon, fast charging radi ko majka, kao i data transfer.

Dotaknuo bih se i ovih BaseUS koje koristim isključivo i nemilice zadnje 2 godine, vučem i natežem i rade kao i prvog dana. Kabel grize dobro i nije se olabacio USB-C kraj. Stvarno vrhunska kvaliteta, kao i UGreen kojeg imam cca godinu dana koji ima na sebi i microUSB na USB-C adapter.

Bottom line: uz preporuke standardno odličnih BaseUS i UGreen, slobodno u fav listu dodajte i Vothoon (meni totalno smiješno ime ). PZOZ slobodno zaboravite.
Brko je offline   Reply With Quote