View Single Post
Staro 29.09.2007., 21:44   #66
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,969
OCZ PC9200 radi na 800mhz umjesto na 1150?

Pozdrav,

Imam 2x1gb OCZ PC9200 Reaper Heatpipe memoriju koja bi trebala raditi na 1150mhz no radi na 800 (default postavke biosa).
OK, treba je "overclockat" na tvornickih 1150, i to sam pokušao napravit na više načina, ali sve bezuspješno:

1) dignit FSB do te mjere da memorija dođe na 1150 (tada mi je procesor na oko 3.8ghz, šta je OK jer je ipak hlađen vodom) - kada ovo napravim uopće ne želi bootat sustav.

2) Stavit ih u "unlinked" mode i posebno dignit memoriju na 1150 - kada ovo napravim onda sustav automatski digne latencije na oko 7-8-8-24 (iako bi trebala radit na 5-5-5-18), ali svejedno problemi nastaju u Windowsima.

3) U BIOSu ima milijun opcija i malo sam izgubljen u njima. Ima jedna opcija koja se zove "SLI ready memory" i ona je po defaultu OFF. Kad je idem uključit imam opcije CPUOC 0%,1,2,3,4 i 5% te CPUOC MAX i CPUOC Expert.
Kad je stavim na CPUOC 0% onda memorija radi na 1150 ali nije stabilna. Sve ostale opcije također rade probleme ili uopće ne bootaju sustav.

4) Čitao sam i na internetu o ovoj memoriji i kako su je drugi postavljali. Probao sam i to, dignit voltaže, dignit latencije... ništa ne funkcionira.

5) U nekim slučajevima postavim sve da radi na 1150, a opet kad dignem sustav piše da radi na 800mhz (to prikazuje biosov POST, Cpu-z i ostali programi), no evidentno se nešto promijenilo jer vidim da je voltaža ostala podignuta i da se procesor više zagrijava (radi dignutog fsb-a) ali ništa - nema pomaka u performansama memorije, i piše da radi na 800. Ista stvar je i s procesorom, piše da radi na 2.66 iako bi trebao radit na 3.8. Wtf ??

Molim pomoć.

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote