View Single Post
Staro 15.04.2011., 08:15   #52
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova


2. Apple = High end

Apple je high end samo po tome što su sebi stvorili takav imidž izvan US. Nisu htjeli tvornice van US tako da je svud drugdje Apple skup i sve što je skupo, odmah je high end.

Pa kaskaju hardverom pola generacije. Core i5 su uveli oko 6 mjeseci ili kasnije nakon HP-a, Acera, Della i ostalih.
Kućište Macbook Proa možeš nazvati high end, ali zašto onda Toshibu ne uspoređuješ s plastičnim Macbookom čija plastika je pucala sama od sebe, i to po šavovima. Takve Toshibe nisam vidio, a bome ni jeftinije laptope.

Vrhunska izrada? Čega?

Naravno da apple nije high end, nego kvalitetniji mainstream, ali mogu oni sebe zvati kako oće i iKupci će ga uzet XD Strašno je koliko apple izmišlja podatke bez da kaže uopće ikakve specifikacije.

Npr.
svi ostali mobiteli : npr. 65k colors 640x480 capacitive touchscreen
apple : MAGICAL RETINA DISPLAY WITH MAGICAL ADVANCED RESOLUTION!


Nebi zbilja reko da oni kaskaju, kolko oni potroše duže vrijeme za testiranje hardwarea, optimizacije da troši manje struje i sl. , ima nećega u tom.

Što se tiće vrhunske izrade, imaju par patenata, tipa onaj punjač sa magnetom (ja ne vjerujem da su oni to patentirali, to je meni bilo preočito) , tipkovnica je prilično dobra za laptop, a ekran je primjetno tanji, laptopi su od lakših materijala.

Definitvno nije "vrhunska" izrada (napominjem da ja imam kriterije, pa se ne razbacujem sa riječima tipa najbolji, izvanredan i sl.), pošto su za novce u pitanju mogli napraviti puno puno bolje.

Citiraj:

Snaga, performanse i ergonomija trpe na račun dizajna. Takva je Appleova politika.
Zanimljivo je kako se uspoređuje pc od 6k i macbook 20k, i kako uvjek pobjeđuje macbook. Postoji nekolicina npr. asusovih kvalitetnijih laptopa od 20k, ne koje se, među ostalim, može bez većih problema može instalirati OSX.

Citiraj:

Baterija i trackpad su bili moji razlozi da kupim Macbook Pro jer mi laptop nema previše smisla ako stalno s njim moram vući miša i strujni adapter.
Jedino što sam ja realan, a ti nisi.

Iskreno, nisam ni ja požalio, ugodno je raditi na njemu i lijep je i imponira kad ti netko dođe: "wow, kak ti je lijep laptop", ali imam osjećaj nekad da bi mi ljepše bilo s 3000 kn u džepu, a s ružnim crnim Lenovom na stolu i njegove 3 godine garancije.
Ima par MSI-jevih netbookova koji mogu raditi daleko više na bateriji, jedino se nemogu igrat igrice na njima zbog minimalističkih grafičkih kartica.

Na feru otprilike 10 ljudi ima Macove, i svi se okreću, gledaju sa divljenjem. To je jedan od najvćeih pluseva Maca, da se možeš dobro osjećati, iako je upitno koliko je to opravdano.

Moram priznati da sam i je i mene zainteresirao kad sam ga vidio, pa sam instalirao u VMwareu OS X da vidim to čudo. Nije toliko nevjerojatan.

Stabilni Unixoid, koji te ograničava što se tiće izbora aplikacija, i fascinira korisnike eye-candijem (geanie minimizanje).

A naravno da programi uvjek rade kad ih ima neš tipa 100. Vjerojatno im installer funkcionira na ovakom principu

if(InstallProgram == "Office") {DoFixedProcedure(2)} else
if(InstallProgram =="iCalculator PRO") {DoFixedProcedure(3)}....
Viperus je offline   Reply With Quote