Tema: Automobili
View Single Post
Staro 26.05.2019., 16:06   #44420
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
U kojoj državi su klincu od 18-19 godina dali ovaj auto?

U većini rent-a-car-ova koje sam ja gledao, ovakav auto ne bi dali nikome ispod 25 godina. A polog od 1000€ mi je sumnjivo nizak za ovaj auto, čak i ako je još dodatno uplatio otkup franšize.

Jedino je moguće da je on dao 2000€ pologa, a od toga mu zadržali 1000€ zbog tog oštećenja.).
Da, meni je za Passata karavana bilo blokiralo nekih 6500 kn na kartici, a još sam uzimao full kasko.


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Da su baš izmislili oštećenje teško, moguće da je bilo tamo prije, ali ga nitko nije primjetio, ali onda je i taj koji renta trebao jako dobro pregledati auto prije preuzimanja i dal su sva oštećenja jasno naznačena. Ti slobodno možeš i poslikati auto na njihovom parkingu pri preuzimanju, i dokumentirati sva postojeća oštećenja.



Uzet ključ i uć u auto bez gledanja, možeš samo ako si platio potpuni otkup franšize, pa možeš i auto vratiti u dva dijela (kako ovi iz rent-a-cara to vole reći, doslovce su mi to rekli u dve različite države, pa je to valja neka rent-a-car fora).
Znaju se ovi iz rent a cara praviti pametni i nalaziti 'štete' , pogotovo ako nisi uzeo full osiguranje.
Moje iskustvo bilo sljedeće:
Rentam novu A4, full osiguranje sa zaštitom guma, stakla, i svega ostalog.
Uzmem auto u petak, parkiram ga na privatni parking ispred stana pola sata sa prednjim dijelom prema ogradi.
Uzmem stvari, krenem za Zagreb.
Parkiram auto u podzemnoj garaži od Sheratona sa prednjim dijelom prema zidu, dakle nije bilo ni teoretske šanse da ga netko udari.
Auto tu stoji nekih 24 sata.
Subotu popodne sjedam u auto, krećem za ST, stajem u Splitu na benzinskoj napunit auto do vrha, i vraćam ga RACu.
I dolazi tip iz RAC da ide pregledati auto i nađe oštećenje na spojleru ispod nosača od tablice.
Ja kažem da imam puno osiguranje i na tome završava priča.
Ja nisam udario auto, auto je bilo na parkingu parkirano na način da nije bilo teoretske šanse da ga drugo auto udari, osim ako netko nije udario u auto u onih 2-3 minute koje mi trebaju za platiti gorivo, radi se o čistom pokušaju prevare.
A uzeti tako skupo auto kao što je ovaj Audi bez punog osiguranja je ludost.



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote