View Single Post
Staro 10.05.2018., 13:46   #1
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Dell Optiplex 380 SFF HTPC / "konzola"

Nedavno sam nabavio jedan Dell "Pizza-box" PC koji sam odlucio prenamjeniti u HTPC koji je sposoban zaigrati neke starije naslove na velikom ekranu.

Trenutna konfiguracija je:
Core2Duo E8500 @ 3,16 GHz
2x1 GB DDR3
160 GB WD Blue 3.5"



Gotovo svaka komponenta ima prostora za napredak, a najveca nepoznanica je koju VGA ugraditi i kako.

Kao novi procesor sam narucio Xeon L5430 (2,66 GHz Quad, ali tek 50 W TDP!) i 2x4 GB DDR3 low density memorije (8 cipova sa svake strane bi trebalo raditi na G41 chipsetu).

Napajanje je slabasno (235 W) i hladjenje skromno (1x CPU fan koji je ujedno i Case Fan) pa nisam htio eksperimentirati s nesto brzim 80 W Xeonom E5450.

Najvise sam mozgao oko graficke. Kako je ploca BTX, na nju se moze staviti samo single slot low profile kartica: ili GT1030 ili neku opskurdnu GTX 1050 koju nisam uspio naci nigdje u ponudi. U oba slucaja = puno novaca.

Odluka je pala na full size GTX 750 koju cu pokusati ugurati na mjesto gdje je trenutno HDD. Nadam se da cu je uspjeti ugurati u plasticni nosac diska, a sa straznje strane izrezati mrezicu kucista za DVI & HDMI izlaze.

PCIe slotovi kod tih malih masina nekad daju tek 25 W, kartica ce morati imati i 6-pin napajanje koje cu opskrbiti putem SATA konektora (zapravo jedan jedini kabel dostupan za napajanje, lol)

Narucena je Gigabyte GTX 750 1 Gb sa 6-pin napajanjem i PCIe riser kabel (zivjeli mineri ).

Slijedi update BIOSa s podrskom za 771 Xeone i ugradnja memorije, a ostalo kad stigne.


11.05.2018

- izvadjen stari RAM (2x1 GB) i ugradjeno 8 GB Hynixa (PC-10600, 2Rx8). Prolazi Memtest i rad u windowsima
- napravljen update BIOSa sa S771 mikrokodovima. Nakon update-a E8500 se prijavljuje kao nepodrzani procesor. Bit ce da je njegov microcode izbacen (nadam se).
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 11.05.2018. u 09:15.
CatKiller je offline   Reply With Quote