View Single Post
Staro 16.03.2010., 16:10   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
U procesu sam nabavke novog inkjet printera za po doma, treba mi tipicnu kucnu upotrebu, printanje slika i teksta za fax. Na njega bi stavio CISS jer mi se neda previse zezati sa tintama, a volim i ta DIY rijesenja.
Zanima koji su printeri najbolji kandiati za CISS, koliko im traju ispisne glave i koliko kostaju nove, postoji li koja marka kou treba izbjegavati? Dali si printeri za 6 tinti kao npr Printer EPSON Stylus Photo P50 skuplji ta puniti od ovih sa 4 boje?
U principu CISS možete ugraditi u široku paletu pisača. Ali uvijek ima nekih prednosti i mana.

Najednostavnije je CISS ugraditi u neki EPSON. Međutim kad vas požne zafrkavati glava ili počnete nalijevati neprovjerenu tintu onda i CISS i Epson idu u kantu za smeće

Sa druga starne kod Canona je ugradnja daleko zahtjevnija ali ukoliko uzmete iP 1800 onda glave mijenjate po potrebi i sam pisač je vrlo žilava zvjerka.

Sa druge starne ukoliko tzražite zahtjevan otisak onda vas jedan Canon iP 4600 neće iznevjeriti ali za njega Ciss dođe jednako kao i za Epson P50 ali ugradnja je prava nauka.

Inače ugradnja i testiranje vam se naplačuje po satu servis == 150 kn a za neku instalaciju je potrebno 2 - 4 sata. 1+ 1-3 za ugradnju + testiranje i provjeru i podešavanje.

Znači ponekad je ipak najpametnije uzeti kompletnu gotovu instalaciju po sistemu ključ u ruke.
Adriatix je offline   Reply With Quote