View Single Post
Staro 25.05.2012., 13:34   #31
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Dal je skupo? Je. Ali nije svima.
Ne može mi netko govoriti da su mu skupi windows-i, a kupio je komp na 24 rate.
Još su mi bolji oni, koji kukaju kako je software skup, a vozaju se u bembarama, imaju gejfone, oćale, idu na more, piju do zore ....
Padne mi mrak na oči kad mi čovjek kaže da su mu skupi windows-i, a u rukama drži onu HTC grdobinu, koju moraš držati u torbici jer ne stane u džep.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Usput, neko je prethodno spomenuo da je cijena SW za obrtnike prevelika, pa zar obrtnicima kunice koje daju za HW i SW ne stavljaju u troškove poslovanja,… na kraju ni lik koji kupi auto da bi TAXI-rao ne dobije popust na kupnju auta, ali sam auto i svi troškovi oko održavanja uredno idu preko R1 i ulaze u troškove poslovanja,… zašto bi s SW bilo drugačije,… i po tome jedno kućni korisnici od kupnje SW neće izvući nikakvu dobit,…
Računala i software idu u osnovna sredstva i spadaju u troškove poslovanja. Barem nama.

@syss
Kad ti konverteri, za 2007 Office na niže, postanu nedovoljni ili ti treba više od 3 parametra u formulama, tada prelaziš na Office 2007 minimum, a onda ti treba i exchange 2010 server.
Isto tako se prelazi na sedmicu jer nx 7.5 ne radi na xp-u.
Samo primjeri. Polako nas tjeraju napred.
A što se tiče linux-a i linux-aša: Bio je i kod nas jedan i podesio sve, a dokumentirao ništa i na kraju prešli na win 2008 server i AD. .

EDIT: Zaboravih napomenuti: Kad smo postali dio grupacije (kupljeni smo), došla je direktiva da se moramo prebacit na MS. Tako da i nije bilo izbora.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 25.05.2012. u 13:52.
D1viry je offline