View Single Post
Staro 07.07.2019., 21:05   #99
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,394
Evo ovako sam ja to shvatio, X je bolje binana verzija istog procesora, a više jezgri su bolje binani od onih sa manje itd... Tako su oni to očito zamislili.
Nemamo više jednozgrene procesore pa da je takt jedini bitan.
Kod intela pak to nije tako (zasad), ali oni namjerno isključuju HT na ''slabijim'' verzijama(kolko sam vidio 9600-9700-9900 svi idu od 4.8-5.1, nema pravila).

Eh sada, možda 3600x bude ipak mrvu bolji od 3600, a ja čak mislim da ga namjerno nisu dali svim rivjuerima i da im 100% u NDA stoji da prvih X dana ne smiju stavljat njegove rezultate kraj 3700x i 3900x jer će raja skužit da je proc jednako dobar za gaming a za ostalo ne zaostaje puno za skupljim pandanima (pa 3600 dahće za vratom 2700x u produktivnosti!).

I mislim da bi 3800x bio zapravo bolje binani 3700x i da su se strebali zvati 3700 i 3700x, ali ovako su izbrisali non X početni cjenovni model i digli ga za 1 ''stupanj.

Svaka im čast, tako i treba (tu su da zarade lovu, ko voli nek izvoli ).

A performanse samih procova su odlične, pa nose se Intelima na većem clocku koji troše više struje, pomalo se vraćamo u doba preskota.

Ovaj i5 9400 što ga spomnijete je definitivno best bung for buck što se tiče gaminga, ali ja osobno bi nekako radije AMD.

I za kraj tu su ploče (i one proklete zujalice na njima ), ali za njihove rivjue ćemo se očito još načekat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote