View Single Post
Staro 01.11.2011., 15:31   #128
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Kao što sam i rekao tj. napisao evo mojih zaključaka i viđenja samsung galaxy tab-a 10.1v
Na prvi pogled kada se dohvati lijepo leži u rukama,slika je stvarno odlična,zvuk je malo preslab,touch je perfektan(mislim na preciznost i osjetljivost) uglavnom čovjek odmah pomisli svaka čast Samsungu.Ta početna ushićenost svakim danom pada kad se nailazi na probleme kao što je update(samsung ili google nebriga za navedeni tab), stvar je u tome da samsung ima još uvijek honeycomb 3.0 a prema svemu službeni update niti neće. Za uređaj koj je star 6 mjeseci ,otkazati bilo kakav update je dno dna iz samsunga
Dalje , nemogućnost proširenja memorije interna memorija je 16GB a nema usb nit sd card priključka. Nadalje frustrirajuće je kada odete na market i želite kupiti neke igrice ili aplikacije a svaka druga vam kaže vaš uređaj nije podržan i ne dopušta instalaciju.
Ima 3g modul ali je limitiran ,ako se kupi npr. bonbon internet sim kartica mogućnost slanja poruka ne radi samo primanje.Isto tako korištenje tableta za razgovore preko neke mobilne mreže je samo san (NE RADI). Kamera od 8 MP slika podosta loše slike dok ista ta kamera snima odličan video. Zključak je vrlo dobar HW ali zato očajan SW.
Nakon frustrirajućih dana odlučio sam ne čekati samsung,google,vodafon ili neke od seronja već potražiti rješenje na nekom od foruma.,pa nisam ja jedini nesretnik.
Uglavnom naletio sam na XDA forum i postoji 3.1 honeycomb za samsung tab 10.1v neoficijelni naravno.
Odlučio sam ubaciti ga bez obzira što se otključavanjem i rootanjem uređaja gubi garancija, mada bi da mi se nešto desi vratio oriđiđi sw i bootloader bez imalo grižnje savjesti.
Nakon ubacivanja 3.1 honeycomba ujutro me dočekao novi tablet.
Priključak za USB, sd karticu sad radi bez problema(kupio sam preko ebay-a kada i tablet).Isto tako poruke se mogu slati. Razne igrice za tegra pokretane tablete rade bez problema isto tako razne aplikacije sada funkcioniraju bezprijekorno.
Da ne govorim da se mogu ubacivati razni roomovi preko room managera. i to bez pc-a.
Testirao sam i GPS radi odlično.(radio je i prije), isto tako WIFI je odličan. Prijelaz između wifi i 3g je jako gladak i brz.
To bi bilo to što se tiče samsung galaxy taba 10.1v,ako netko imam još kakvih pitanja neka pita !!!!!
Pozdrav !!
che je offline   Reply With Quote