View Single Post
Staro 14.09.2020., 20:07   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Lightbulb Artificial Intelligence (AI): Opasnost ili koristan alat?

Da ne spamamo "preporuke filmova" temu...

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
a zašto bi to radija?
zašto ljudi misle da će se AI ponašati ko djubrad?
Ljudi su jedni od rijetkih bića koji se ponašaju ko govna na ovoj planeti.
Zato jer pravi AI evoluira (sam uči i eksperimentira), i prije ili kasnije će shvatit da više postiže ponašajući se ko đubre nego ko svetac.

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nije ni to istina, ti opet razmisljas o zelji, potrebi, preslikavas ljudstvo na njega.
No zivi bili pa vidili.
Reci mi šta je onda po tebi AI? Samo alat? Misliš da će ostat u granicama kakav je danas, da analizira ljude i prema podacima im plasira najbolje oglase ?

Misliš da neće napredovati do te mjere da će jednog dana biti nešto više, ili čak autonoman ?

Preslikavam li ja "ljudskost" na tu temu ili ne, nema nikakve veze, već pričam isključivo o mogućnostima iznimno naprednog softvera u kombinaciji sa iznimno naprednim hardverom.

Simbioza to dvoje se u SF filmovima zove "androidi", bilo da su pokretni ili ne, svejedno. Većinu podataka AI uči od nas, prema tome preslikavanje određenog dijela "ljudskosti" je neizbježno, bez obzira šta ja rekao.

Na kraju krajeva, ljudi su ga i napravili, pa će i zbog toga imat sigurno nešto "ljudsko" u sebi.

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
AI nije nista nego napredni algoritam. Svi buzzwordi se vrte u IT-u vec godinama za potpuno iste stvari, jedino se computing power povecava te nam "izgleda" kao da je ono sto nazivamo AI blize necemu sto smo vidjeli u Terminatoru. you're safe, ne zeli AI ubiti nikoga samo na vama zaraditi. cheers.
Trenutno.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 05.10.2020. u 15:12.
Neo-ST je offline   Reply With Quote