View Single Post
Staro 21.08.2007., 14:54   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
MKM je dio korporacije Mitsubishi i obično su mediji proizvedeni u Japanu (a koji nisu Taiyo Yuden, već Mitsubishi) nosili oznaku MKM (Mitsubishi Kagaku Media), dok oni proizvedeni van Japana, dakle oni koje ne proizvodi sam Verbatim nego druge tvornice prema njihovim specifikacijama i uz njihovu kontrolu nose oznaku MCC (Mitsubishi Chemical Corporation). Otvaranjem tvornice u Singapuru koja je dio MKM korporacije, mediji proizvedeni u Singapuru također nose MKM oznaku. Da sumiramo oznake...

MKM... mediji proizvedeni u Japanu ili Singapuru u vlastitim MKM tvornicama (japanski mediji uglavnom završe na domaćem tržištu, kod nas dođu singapurski) - DVDRW, CD-RW i DVDR DL mediji

TY... mediji proizvedeni u Japanu u Taiyo Yuden tvornici, dio medija distribuira se pod Mitsubishijevim brandom Verbatim - CD-R, DVDR mediji

MCC... mediji proizvedeni van Japana, u tvornicama u Taiwanu, Indiji, Meksiku... proizvode ih drugi proizvođači medija (CMC, Prodisc, Moser Baer...) u svojim tvornicama, ali na posebnim linijama, pod kontrolom stručnjaka iz Mitsubishija - CD-R, DVDR, sporiji DVDRW (2.4x DVD+RW, do 4x DVD-RW)

Dakle, glede kvalitete to je još bolje nego MCC jer se proizvodi u Mitsubishijevim vlastitim tvornicama, no naći ćeš taj kod samo na bržim RW i na dvoslojnim medijima.

BTW, "kagaku" znači znanost, istraživanje...

Što se tiče brzine snimanja, bolji snimači mogu taj 2.4x deklarirani medij snimati na 6x ili čak 8x. Pioneer i LG ga izvrsno snima na 4x, LG vrlo dobro i na 6x, a Pioneer vrlo dobro i na 8x, ali mislim da je dovoljno na 4x ga snimiti.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote