View Single Post
Staro 12.05.2020., 10:21   #83
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Pogledao video, djeluje dosta uvjerljivo, baš je fino to sve objasnio.
On je novi Škot? Samo vj bez dramaturgije ako je fulao, pa mu se netko usudio nešto reći.
I ja mislim da će cijene Amperea (ili kakogod se budu zvale) biti brutalne, još veće nego dosada. Pa prvo je to što su dobili od*eb od TSMC-a i netko će morat platit te veće cijene. Ali opet, RDNA 2 zvuči predobro, i AMD bi mogao imat konkuretnije cijene, plus tu prednost od par mj (mislim da je on rekao cca 6mj, 6mj u informatičkom svijetu je strašno puno), samo da riješe te nebuloze sa driverima.

Jedino mi nije jasan dio gdje govori da je GA104 čip iz 3060, kad moja 970 ima GM204.
A praksa je pokazala da ne koriste nomenklaturu čipova koju su u prethodnim generacijama bile za viši rang, nego za niži rang grafi.

Davno je to Škot spominjao u nekim videima o tome kako su digli cijene, i spustili grafe za 1 rang, mislim počevši još od Kepplera, ali ne sjećam se.

EDIT: Želim reći da je možda pobrkao nazive grafa, da bi ovo mogla biti zapravo 3070 ili čak 3080, a ona sa 12gb i 5k shadera zapravo Titan.
Vidjet ćemo, ima do 9-og mj, ali leakova će biti sve više.
EDIT2: Škicnuo brzinski na wiki i vidim da sam malko omašio, ipak su svakako nazivali čipove, i 980 je GM204. Mea Culpa, ali Škot je ovako neš spominjao.

Opet, ako je to istina, znači dolazi voda do grla i polako se bude da ne bude Intel situacija gdje će samo sjedit, gledat i prepakiravat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 12.05.2020. u 10:48.
Disco je online   Reply With Quote